| |

5 tipů na zařízení obývacího pokoje ve vintage stylu

Nádherný obývací pokoj ve vintage stylu není žádná věda. Stačí pouze vědět, jaké máte představy a pustit se do nákupu vybavení. Podívejte se na 5 tipů pro zařízení obývacího pokoje, které vám přinesou cílenou inspiraci.

Zajímavá komoda

Dominantním prvkem v místnosti by kromě sedací soupravy měla být i pořádná komoda. Historicky vypadající kousky nebo retro komody působí originálním dojmem. Pokuste se okolo komody vytvořit speciální kouteček plný prvků, které se vám skutečně líbí. Vintage styl se dá modifikovat do různých variant, podle vašeho vkusu.

Sami si vytvořte zajímavé prvky

Dynamický vintage styl přímo láká k vytváření vlastních dekorací. Najděte si originální nápady na výrobu dekorací nebo úpravu interiéru. Možností je mnoho a často si vytvoříte skutečně originální kousky pouze za cenu materiálu a trochu práce.

Neobyčejný koutek

Vintage styl bývá jemný a nepříliš kontrastní. Hlavní předností je jemná kombinace barev a prvků s romantickým nádechem. Často se objevují tapety s jemnými barevnými kontrasty, které nejsou větší než 3 barevné odstíny. Motiv tapety bývá proužkovaný, krajkový, ale zaujmout vám mohou i jiné vzory.

Koberec

Co se týká podlahy, je vhodný koberec. Ten se dá umístit po celé místnosti, ale nádherně vypadá i kombinace kusového koberce s parketami. Cílem je dosáhnout příjemného pokoje, který bude působit měkce a svěže. V závislosti na požadavcích si zvolte výšku chlupu. Do obývacího pokoje je praktičtější spíše nižší a pro ložnici využijete opravdu měkoučký a chlupatý kobereček.

Záclony a závěsy na oknech

Romanticky laděný pokoj nemůže mít holá okna a žaluzie zkrátka nevypadají tak dobře, jako poctivé provázkové záclony. Pokud je navíc doplníte závěsy, které mohou být svázané po stranách, vytvoříte efektní a stylový doplněk s funkčním využitím při odstínění. Podívejte se například na provázkové záclony v různých barvách.

Podobné příspěvky