| | | |

Nejpraktičtějším úložným prostorem jsou vestavěné skříně, které mají posuvné dveře

Čím jsme starší, tím se nám doma nahromadí více věcí. Hodně harampádí, to je nepořádek. A ten nejde uklidit bez dobře zvolených úložných prostor. Těmi ideálními jsou vestavěné skříně.

Vestavěná skříň se vejde skutečně všude. Vždyť nemusí mít vždy ani tradiční hloubku pro šatní skříň, tedy 60 cm. Ano na bundy, na kabáty či oblečení na ramínkách, budete takto hlubokou skříň potřebovat. Pro skládané oblečení, ale též třeba i pro boty, ručníky, ložní prádlo či odkládání pomocníků v domácnosti se obvykle lépe hodí méně hluboká skříň. A tzv. „mrtvých prostor“, tedy nevyužitých zdí, kde je možné takto úzkou skříň vestavět, najdeme v bytě mnoho. Vestavěné skříně najdou praktické využití skutečně ve všech místnostech bytu i ve všech prostorách domu.

Vestavěné skříně se zabydlely především v ložnicích

Ložnice dnes již vypadají jinak než dříve. Už si nepořizujeme ložnicové sestavy nábytku. Dvě nepříliš praktické šatní skříně nahradily právě vestavěné skříně do ložnice. V ložnicích mají obvykle stabilní místo před postelí, někdy vedle. Nejčastěji mají posuvné dveře, které jsou praktické proto, že zabírají nejméně místa.

Určitě se nenechte nalákat na pouhé velké šatní skříně, které však nejsou vestavbou. Vznikají vám „mrtvé kouty“, na skříní se usazuje prach, připravujete se o prostor v ložnici. Rovněž nešetřete na vybavení skříně. Protože právě dobře navržené uspořádání vestavěné skříně ji dělá dokonalou, nebo průměrnou. Netřeba to na druhou stranu s výbavou přehánět. Nesmíme třeba zapomínat, že máme mnoho dlouhých věcí a na ty si je nutné ponechat dostatek prostotu. Dobré je zamyslet se nad přístupem do vrchních částí skříně. Existují různé pomocné mechanismy, díky kterým lze i do těchto částí přistupovat prakticky a bez rizika pádu třeba ze štafliček.

Díky vestavěné skříni vyřešíte i atypické prostory

Po vestavěné skříni, ať již s dvířky nebo bez, se nebojte sáhnout, ani pokud řešíte nevyužitelné atypické prostory. Může se jednat o nízké části v podkroví, o prostor pod schodištěm i o různé niky. Vestavěné skříně lze poptávat na Levne-skrine.cz. Řekněte si o návrh zdarma.

Podobné příspěvky