| |

Inspirace pro vkusné zajištění tepla do domu

Rtuť v teploměru se stále více schovává a krčí na stupnici níže a to nám připomíná, jak důležité je teplo rodinného krbu, ať už v přeneseném, či doslovném slova smyslu. Máloco je v zimních měsících tak příjemné, jako za sklem plápolající oheň, jehož žár zahřeje na těle a pohled na něj pro změnu na duši. A jedním z nejpůsobivějších způsobů, jak tuto příjemnou atmosféru navodit, je prostřednictvím kachlových krbových kamen. Možná Vás však překvapí, že jakkoliv se jedná o nápad starý stovky let, jeho funkčnost nezestárla ani o den, ale právě naopak se díky chytrým vylepšením stává možná aktuálnějším, než kdy dřív.

Starý nápad v moderním provedení

Kachlová krbová kamna využívá lidstvo stovky let a přesto nemá sebemenší důvod je opouštět, zvláště, když využívaná technologie kráčí s časem ve stejném rytmu.

Dnešní kachlová krbová kamna jsou nesmírně efektivní, kdy dokážou vytápět domácnost za zlomek ceny vytápění plynem, přičemž díky svému masivnímu kachlovému obložení a možnosti využití akumulační dokážou teplo ohně podržet a následně vydávat ještě několik hodin po vyhasnutí posledního uhlíku.

Vysokou efektivitu spalování zajišťuje mimo jiné i externí přívod vzduchu (tedy možnost, nikoliv nutnost přivádět do kamen vzduch odjinud, než z místnosti), či sekundární a terciární spalování, které zajistí spálení , že z polena, kterým zatopíte, nezbude nic, než malinká hromádka jemného popela.

Zároveň kachlová kamna nevíří prach, což dozajista ocení nejen astmatici, ale každý, kdo disponuje plícemi a to ať už chodí po dvou, či po čtyřech.

Spolehlivá alternativa pro vytápění

Správně vybraná krbová kamna jsou požehnáním pro každého, kdo nemá chuť se strachovat, v jaké výši mu přijdou příští zálohové faktury na plyn. Topení palivovým dřevem nikdy neselže, majitelé krbových kamen se nemusí spoléhat na nevyzpytatelnou situaci ve světě, nemusí mít strach z toho, že když si někdo usmyslí zavřít plynové kohoutky, tak zmrznou. Když k tomuto alternativnímu zdroji vytápění přičteme nenapodobitelnou atmosféru plápolajícího ohně, výsledkem je skvělá varianta, jak se postarat o teplo domova.

Atraktivní design šitý na míru

Když se poví „kachlová kamna“, řada lidí si představí jakési „zápecí“, kde v pohádkách spal líný Honza, či nějakou chaloupku na vesnici, kam jezdili za babičkou na prázdniny a kde obří kachlová kamna zabrala polovinu místnosti.

Tato představa správná být může, ale zároveň nemusí. Pokud jste člověk konzervativní, možná uvítáte klasický zdobený design se všemožnými vzory a ornamenty, to celé zabalené v šumavské zelené.

Ovšem pokud se Vám zamlouvá princip kachlových kamen, ale Vaším obydlím je moderně uzpůsobený dům, nebude problém nalézt variantu moderní, elegantní třeba ze tří stran prosklenou.

Výrobci kachlových krbových kamen totiž zpravidla vyrábí na zakázku, tudíž vyhovět individuálním snům a přáním je o mnoho snazší, než v případě sériové výroby.Kachlová krbová kamna jsou vynikající variantou, jak si doma zajistit jak příjemné teplo, tak příjemná panoramata. Pokud máte o tento způsob vytápění zájem, neváhejte kontaktovat odborníky, kteří Vám pomůžou vybrat ten nejsprávnější model a zajistit tak teplo domova i fantastickou atmosféru ve Vaší domácnosti.

Podobné příspěvky