| |

Vybíráme bytový textil do dětského pokoje

Vybrat ten správný bytový textil do dětského pokojíčku vůbec není tak jednoduchý úkol, jako by to mohlo na první pohled působit. Na prvním místě by však rozhodně měly být kvalita a zdravotní nezávadnost materiálu.

Motivy se musí dítěti líbit

Mnoho rodičů řeší při výběru textilu vzhled. Nebojte se při nákupu zapojit do celého procesu i vašeho potomka, aby vyjádřil svůj názor. Myslete zejména na skutečnost, že je to dítě, které bude v pokojíčku trávit nejvíce času, takže je velice důležité, aby se mu v něm líbilo. Nějaké usměrnění je samozřejmě na místě, ale názor potomka rozhodně neopomíjejte.

Dětské povlečení klidně zvolte s motivem jeho oblíbené kreslené pohádky. Spíše než samotný potisk je důležitější materiál. Kupte co nejkvalitnější kousek, který má dlouhou životnost a současně je příjemný na dotek. Spánek je pro zdravý vývoj dítěte nezbytný, tudíž se na lůžkovinách nesnažte nikdy šetřit. Povlečení je investice, co se rozhodně vyplatí.

Dostatek soukromí i prostor na hraní

Se spánkem souvisí také dostatečná tma, aby se dítěti lépe usínalo. Samotné žaluzie mnohdy nestačí, a tak je potřeba zakoupit ještě dětské záclony nebo závěsy. Jednak jde o vkusný doplněk do interiéru, ale navíc dítko získá i více soukromí. Dále je třeba myslet na prostor vyhrazený ke hraní. Děti milují roztahat hračky po celé podlaze, ale ta bývá mnohdy studená. Problém lehce vyřeší dětské koberce, jež případně zamezí nepříjemnému nachlazení močových cest.

Na závěr pro vás máme tip na českého výrobce kvalitního bytového textilu, a to nejen do dětského pokoje, ale do celého bytu. Společnost Vesna se touto problematikou zabývá už více jak 25 let. Mrkněte na eshop nebo navštivte jednu z mnoha kamenných prodejen po celé naší republice a vyberte si textil podle vašich představ.

Podobné příspěvky