|

Jak poznáte kvalitní zakrývací plachty?

Potřebovali byste na zahradě rychle zakrýt nějaký materiál, který jste si aktuálně přivezli? Nyní v zimě nelze nechávat venku vůbec nic. Ostatně ani v letním období se nevyplatí nejrůznější předměty vystavovat všudypřítomnému sluníčku. Chránit je nezbytné jak dřevo na topení, tak třeba bazén, zahradní nábytek, seno a jakékoli další věci. Jestliže nehodláte investovat horentní sumy do pevného zastřešení, vsaďte na zakrývací plachty. Právě ony dokážou ochránit prakticky cokoli. Musí být ovšem kvalitní. Jak onu jakost poznáte? Podle následujících aspektů.

Materiál plachet v hlavní roli

Důležité je především to, z čeho se krycí plachty vyrábějí. Na materiálu skutečně záleží. Ideální volbou jsou variace z kašírovaného polyetylenu s maximální možnou odolností. Bez problémů vydrží v teplotním rozmezí od -40 °C do 60 °C. Slunce, déšť, ani tuhý mráz nemají šanci. Stejně tak je rezistentní vůči kyselinám i zásadám. A tloušťka plachty? Pohybovat by se měla od 0,2 do 0,4 mm.

Praktické zpracování plachty

I v tomto ohledu byste se měli mít na pozoru. Plachta by měla být co možná nejpraktičtější z pohledu svého použití. Ideální jsou plachty mající po svém obvodu kovová oka, a to ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Na okraji by měla být plachta širší. Tím pádem je riziko poškození mnohem nižší. Plachtou lze pohodlně protáhnout provaz a upevnit ji kdekoli. Krycí plachty s oky jsou maximálně praktické a z hlediska použití variabilní.

Barvy plachet a příslušenství

Určitě byste měli mít možnost vybrat si také z několika barevných provedení plachet. Ne každý odstín se musí do zahrady hodit. K dispozici by u prodejce měly být také různé háčky a silonové šňůry, jimiž plachty jednoduše upevníte dle potřeby.

A kde takovéto kvalitní plachty sehnat? Optimální volbou je společnost Plachty Štěpáník. Objednat si u ní můžete jakékoli plachty i příslušenství pohodlně online.

Podobné příspěvky