| |

Přemýšlíte nad koupí nemovitosti? Vsaďte na nové byty na prestižní adrese

Vzhledem k neustále rostoucím cenám nemovitostí je koupě bytu vhodnou příležitostí, jak zhodnotit své finance. Potenciální růst hodnoty se dá s velkou pravděpodobností předpokládat hlavně ve velkých městech, kdy tomuto trendu jednoznačně vévodí dlouhodobě drahé a poptávané bydlení v Praze. V článku najdete doporučení na nové byty na lukrativních adresách a rady, jak co nejlépe zvolit investiční nemovitosti.

Bydlení v poptávané lokalitě

Velkým faktorem, který ovlivňuje celkovou hodnotu nemovitosti, je lokalita. Při dobrém výběru můžete i za poměrně krátký čas pozorovat značný nárůst tržní hodnoty a to je přesně to, co zajímá každého investora. I v rámci dlouhodobého horizontu jsou velká města nejlepší volbou. Nové byty Praha 5 představují velmi výhodnou příležitost, jak si pořídit bydlení na výborném místě rovnou v hlavním městě, kde jsou ceny obecně vysoké a se stále stoupající tendencí.

TIP pro zamyšlení, jak řešit pokud si vyberete nemovitost v zahraničí, třeba v Německu

Pokud jste občan České republiky a chcete koupit nemovitost v zahraničí, konkrétně v Německu, můžete se setkat s několika daňovými otázkami, včetně možnosti vrácení daně. První věc, kterou je třeba pochopit, je, že daňové zákony se liší v závislosti na zemi, a proto je důležité se poradit s odborníkem na daně ve zvolené zemi, v tomto případě v Německu, případně existuje i spousta českých firem, jednou takovou je firma s webem tj-legal.cz.

V Německu je kupující obvykle povinen zaplatit převodovou daň (Grunderwerbsteuer) při nákupu nemovitosti. Tato daň se obecně nevrací. V některých případech však může být možné uplatnit daňové úlevy nebo slevy, například pokud nemovitost slouží jako vaše hlavní bydliště nebo pokud ji využíváte k podnikání. Je také důležité si uvědomit, že pokud budete v Německu vydělávat příjmy (například z pronájmu nemovitosti), může být potřeba podat daňové přiznání v Německu a zaplatit daně z těchto příjmů.

Výhody pořízení nového bytu

Při rozhodování, jestli raději zvolit byt před rekonstrukcí, nebo pořídit nemovitost, která je součástí novostavby, je potřeba zvážit zejména finanční výhody. U rekonstrukce se totiž mohou objevit nečekané problémy a výsledek se může značně prodražit. V případě novostavby Praha už rovnou víte, co máte očekávat, cena je konečná a byt je rovnou vhodný k bydlení či pronájmu.

Promyslete si další postup

Příkladem bydlení na lukrativní adrese v nově postaveném bytovém domě může být projekt rezidence Neklanka. Moderní pojetí bydlení o vysokém standardu je zasazeno do výborné pražské lokality. I blízké okolí je velmi pěkné, protože kombinuje plnou občanskou vybavenost s dostatkem parků a přírody, takže jde o vhodné místo i pro rodiny s dětmi. Před samotnou koupí si také pečlivě rozmyslete, zda bude byt sloužit pro pronájem jako investice, či půjde o vaše nové bydlení.

Podobné příspěvky