| | |

Od své ledničky očekávejte víc než pouhé chlazení

Kombinované, americké, s mrazící přihrádkou či ledničky monoklimatické. Nabídka trhu je vskutku bohatá. Jste ovšem schopni se v ní orientovat? Pomůžeme vám.

Kombinované ledničky, jak napovídá jejich název, v podstatě kombinují dva oddělené spotřebiče – chladničku a mrazák, jež většinou bývají umístěné pod sebe. Na rozdíl od větší americké lednice, u níž se tyto komponenty nacházejí vedle sebe. Další kategorií jsou ledničky s mrazákem tvořené jedním chladícím spotřebičem, vně kterého se nachází i menší mrazící. Lednice bez mrazáku se pak nazývají monoklimatické. Potud základní pojmy. Parametrů, jimž byste se měli při výběru konkrétního modelu řídit, je však mnohem víc.

Zaměřeno na rozměry a objem

Spolu s typem se samozřejmě zaměřte i na objem, rozměry a energetickou náročnost. Lednička vám poběží čtyřiadvacet hodin denně a zřejmě nebudete stát o to, aby vám z energetického hlediska udělala díru do rozpočtu. Dobrou zprávou je, že současné moderní ledničky jsou energeticky téměř nenáročné. Informaci o energetické náročnosti každopádně najdete na energetickém štítku, jež se většinou nachází na boční straně spotřebiče.

Zaměřeno na technologie

Pak na řadu přicházejí technologie, jichž vámi vybraný model využívá, ať již se jedná o NoFrost, která zabraňuje vytváření ledu, nebo FreshZone, jež zase potraviny udržuje čerstvé až čtyřikrát déle než při skladování za standardních podmínek. Technologií, na něž výrobci lákají své zákazníky, je ovšem mnohem víc.

IonAir a AdaptTech

Spoustou chytrých technologií jsou vybaveny například ledničky Gorenje. IonAir ledničku zbaví všech bakterií, AdaptTech potraviny ochrání před teplotním šokem, k němuž dochází prakticky při každém otevření spotřebiče, a MultiFlow 360° zase v chladničkách Gorenje udržuje optimální teplotu.

Lednička s MP3 přehrávačem i meteostanicí

Moderní ledničky toho ovšem dokážou mnohem víc. Vyrobí vám led a po stisknutí tlačítka naservírují chlazený nápoj. Přehrávají ale také hudbu a sledují počasí. Vlastně to jsou takové důmyslné chladící počítače. Předem si ale promyslete, jestli všechny vychytávky využijete. Navyšují totiž cenu elektrospotřebiče.

Podobné příspěvky