Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu | Domov21

Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu

Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu
Sdílejte článek dál...
Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu
5 (100%) 1 vote[s]

Chcete si stylově zařídit kuchyni a hledáte ten správný styl? Možná vás osloví právě vintage, které může mít mnoho podob. Snadno vytvoříte kombinaci historických a retro prvků podle vašeho vkusu. V dnešní nabídce vybavení do kuchyně už není nemožné sehnat pěkné kousky s moderním nádechem, které si navíc zachovávají spoustu stylu.

Inspirace v jednom historickém období

Při vytváření vintage kuchyně se zkuste zaměřit na jedno historické období a podle něj zařídit vybavení. Oblíbené jsou retro kuchyně, které vám připomenou zařízení od babiček či připomenou vzpomínky z dětství. Ti odvážnější si mohou troufnout na zařízení kuchyně v některém z dávnějších historických stylů, jako například baroko či klasicismus. V takovém případě je však shánění vybavení náročnější a získání krásného výsledku je těžší.

Funkční propojenost

Výsledná kuchyně by neměla být pouze hezká na pohled. Při zařizování myslete i na funkční využití. Jednotlivé prvky kombinujte s rozmyslem a pečlivě zvažte umístění jednotlivých spotřebičů. Inspirujte se v katalozích o bydlení, nebo si prohlédněte několik fotek vintage kuchyní z vybrané doby.

Vlastní kombinace stylů

U vintage stylu máte tu výhodu, že můžete libovolně kombinovat jednotlivé styly. V zásadě tak můžete vytvořit vlastní zcela jedinečný styl, který bude pouze ve vaší kuchyni. Volnou ruku máte při výběru barev i zařízení. Zkuste si však představit celek a to, jak do sebe zapadá.

Až do detailu

Někomu stačí základní vybavení ve vintage stylu, které doplní moderním nádobím a dekoracemi. To může působit pěkně, ale při špatném použití rozbijete celkový dojem. Pro dokonalou vintage kuchyni přemýšlejte až do detailu a snažte se sladit i ty nejmenší maličkosti, jako jsou příbory, nádobí a podobně.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Do e-shopu

Sdílejte článek dál...


1 thought on “Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *