|

Jak zabavit psa doma?

Pes je od přírody společenský tvor a celý jeho život se točí kolem páníčkovi existence. Bohužel není v moci žádného majitele, aby s pejskem trávil 24 hodin každý den. Jak ho tedy zabavit, když musí zůstat sám doma? 

Psi si musí na samotu zvyknout

Psi jsou sociální zvířata, která žijí ve smečkách. Odloučení od svého majitele jim proto nedělá příliš dobře. Pro mnoho z nich mohou vaše každodenní dobrodružství představovat velký stres. Je tedy důležité vašeho chlupáče naučit zvládat samotu už od samotného štěněte. 

Jak na to?

Začít můžete krátkodobým odloučením, které budete postupně prodlužovat. Pro psa pak nebudou vaše odchody a příchody stresovou záležitostí a časem si na ně zvykne. Vítání a loučení příliš neprožívejte. Dáváte tak psovi najevo, že trávit čas o samotě není nic strašného a je to běžná věc. 

Pejska si krátce před odchodem příliš nevšímejte. Psi jsou citlivá stvoření, a pokud se s nimi přehnaně loučíte, ještě více u nich podpoříte pocit, že se děje něco neobvyklého. Po návratu domů jej vemte co nejdříve ven. Pamatujte na to, že byste psa neměli nechávat doma déle než 8 hodin i kvůli jeho zdraví.

Unavený pes je spokojený pes

Než půjdete z domu pryč, vašeho mazlíčka vždy vyvenčete. Pohyb je koneckonců prospěšný i pro vás. Po dlouhé procházce, na které se pořádně vylítá, pak bude doma pěkně odpočívat. 

Připravte pejskovi zábavu

Existuje několik způsobů, jak psa zabavit, když je sám doma. Pořiďte mu například některou z interaktivních hraček nebo hlavolamů. Ty ho na nějakou dobu zabaví a zároveň rozvíjí jeho inteligenci. Zaručený tip je hračka, ze které při hře vypadávají drobné pamlsky. Pejsek je díky ní aktivní, zapojí hlavu a za svou snahu navíc dostane odměnu.

Hra na schovávanou

Pokud z nějakého důvodu nemůžete se psem ven, vyzkoušejte některou z her, které vašeho chlupatého parťáka zabaví. Zahrát si s ním můžete třeba na schovávanou. Schovejte se a psovi povelem pomozte, aby vás našel. Schovat mu můžete také oblíbenou hračku nebo pamlsek, kterou pak bude na váš pokyn hledat. 

Naučte ho nový trik

Psi milují výzvy a rádi se naučí něco nového. Učení nových triků trénuje psí mysl, rozvíjí jejich schopnosti a navíc si při tom užijete společně spoustu zábavy. Naučit ho můžete klasické povely, jako jsou sedni, lehni nebo pac. Vyzkoušet ale můžete i nošení novin nebo kýchnutí na povel, kterými zajisté pobavíte i vaše přátele a rodinu.

Podobné příspěvky