| | |

Jak vybrat správné nábytkové kování? 5 důležitých rad

Bez nábytku se v interiéru rozhodně neobejdete. Aby splnil svůj účel, je třeba dodat mu potřebnou funkčnost. A to s ohledem na:

  • Pojíždění křídel
  • Vysouvání
  • Otevírání a zavírání

Aby právě tato funkčnost byla zajištěna, je nutné využívat i nábytkové kování. Jak vybrat to pravé? Na to se podíváme společně.

Kvalita je základem

Pamatujte na to, že daný prvek drží i celkem  těžké křídlo skříně, a tak je třeba, aby nabídnul dobrou kvalitu, s ohledem na své vlastnosti. Sortiment nábytkového kování je celkem bohatý. Proto doporučujeme jít cestou osvědčených kovových materiálů, které mají jak dobré kvalitativní vlastnosti, tak jsou spojeny i s jistotou dlouhé životnosti.

Zajímejte se také o výrobce

Ani kvalitní materiál nemusí být nutně jistotou toho, že vše bude v naprostém pořádku. Selhat může třeba celkové zpracování a kvalita nebude odpovídající tomu, co čekáte. Proto volte vhodné řešení i podle značky. Jak na to? Vsaďte na kování HETTICH, které patří mezi špičku. S touto volbou rozhodně nešlápnete vedle – pokud vám jde opravdu o maximální kvalitu.

Chtějte něco navíc

O co se může jednat? O vlastnosti, které sice nejsou nezbytné, ale rozhodně přijdou vhod. Pokud vezmeme v potaz například šuplíky, hodí se u nich systém pomalých dojezdů. Podobné řešení je možné zvolit i u skříněk, které se plynule uzavřou, a tak se není třeba obávat jakýchkoliv prudkých nárazů.

Kam konkrétně kování potřebujete umístit?

Toto je důležitá otázka, jelikož při její odpovědi budete mít jasno o tom, jaký konkrétní systém vlastně hledáte. Zda se jedná například o pojezdové systémy, nebo se jedná o klasické panty u běžných skříněk.

Myslete i na vzhled

Proč? Jelikož do sortimentu kování se řadí také různí kliky, madla, a vše ostatní, co má nejenom praktickou funkci, ale hlavně jde o prvky, které jsou vidět. Myslete na originální vzhled, který se do vašeho interiéru bude i hodit.

Podobné příspěvky