| |

Jaké interiérové dveře?

Interiérové dveře si pořizujeme jednou, dvakrát za život. Už jen z tohoto důvodu je vhodné zvolit materiál, který tak dlouhou dobu vydrží. V tomto ohledu na plné čáře vítězí interiérové dveře z masivu. Na výběr ale samozřejmě máte i jiné materiály.

K výběru interiérových dveří je vhodné přistupovat komplexně. Ideálně je tedy vybírat spolu s podlahou a okny. S těmi interiérové dveře mohou být buď v harmonii, nebo naopak v kontrastu.

Vybíráme interiérové dveře

Při výběru interiérových dveří je třeba přihlédnout k několika parametrům. Prvním z nich je materiál. Vaše dveře mohou být skleněné, plastové, laminátové, nebo dřevěné. Ty nejčastěji bývají z dýhy a masivu. Z důvodu cenové dostupnosti se velké oblibě mezi uživateli těší dveře pojaté v dřevodekoru, ať již z lamina či fólie.

Zaměřeno na styl

Ze stylového hlediska je vhodné mít na paměti i tvar interiérových dveří v kombinaci s členěním a profilováním. Obecně se dá říci, že čím jednolitější a hladší řešení zvolíte, tím modernějšího vzhledu docílíte. A naopak. Čím bohatší členění, tím bude výsledný dojem klasičtější. Za nejminimalističtější dveře jsou v současné době považovány hladké dveře s bezobložkovou zárubní.

Otočné, posuvné a skládací

Interiérové dveře se dále dělí podle typu otevírání. Pokud v interiéru zápasíte s místem, vhodným řešením pro vás budou posuvné interiérové dveře, ať již jednokřídlé či dvoukřídlé. Ty se na rozdíl od klasických dveří otočných jednoduše zasouvají, a to buď na stěnu, nebo do stavebního pouzdra. Prostor ovšem chytře šetří i dveře skládací.

Jakou výplň a značku?

Důležitým parametrem při výběru interiérových dveří je i jejich výplň. To může být voština, dutinka, nebo plná dřevotřísková deska. Nejodolnější je jednoznačně dřevotříska. Zárukou kvality ovšem bývá i renomovaná značka. Velmi odolné interiérové dveře najdete například v portfoliu české značky Sapelli, které vám odborně namontují profíci z domažlické společnosti DŘEVOŠKRT, která se zabývá dřevoprodejem, pokládkou podlah a výrobou masivního nábytku. V nabídce ovšem najdete i kvalitní dveře od předních výrobců z Německa, Rakouska a Polska. Součástí dodávky je samozřejmě i veškeré dveřní kování. S kompletním sortimentem se seznámíte přímo na stránkách společnosti www.drevoskrt.cz.

Podobné příspěvky