Jaké doplňky vybrat do interiéru v provensálském stylu? | Domov21

Jaké doplňky vybrat do interiéru v provensálském stylu?

Jaké doplňky vybrat do interiéru v provensálském stylu?
Sdílejte článek dál...

Elegantní jemný provensálský styl se neobejde bez stylových doplňků pomáhajících utvářet vzhled celé místnosti. Bytové doplňky ve francouzském stylu si určitě zamilujete. Cílem je vytříbit interiér k dokonalosti v každém detailu.

Nedosažitelná krása?

Provensálský styl je inspirován francouzským venkovem a při prvním pohledu na nádherné fotografie si mnoho lidí pomyslí, že toho přeci nemohou nikdy dosáhnout. Stačí ale dodržovat několik jednoduchých zásad, pořídit správný nábytek a další drobné vybavení a úspěšný výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Využití krásy starých věcí

V provensálském stylu hodně vidíme staré věci s typickým popraskaným nátěrem, které vypadají, že jsou plné příběhů a mají svou dlouhou historii. V citlivé kombinaci vytváří elegantní stylový dojem. Využít můžete nové bytové doplňky v provensálském stylu ze specializovaných obchodů, ale navštívit můžete i antikvariáty a bazary, kde jistě objevíte netradiční a zajímavé prvky pro ozvláštnění svého interiéru.

Vázičky s květinami jako cenný bytový doplněk

Když se řekne provensálský styl, jako první si představíme levandulí provoněný stylově po francouzsku zařízený byt. Doplňkem nemusí nutně být právě vázička s levandulí, ale hodí se každá květina a parádu udělají i samotné prázdné ozdobné vázičky.

Stylové hodiny a drobnosti

Při zkrášlování interiéru v provensálském stylu dbáme nejen na estetickou funkci, ale hledíme i na praktické věci. Například takové hodiny se hodí snad do každé místnosti. Kromě určování času mohou sloužit i jako stylový designový prvek. Chybu neuděláte ani zdobenými stojany na kapesníky, okrasnými svícínky a různými obrazy. Výzdobu provádějte s citem a dejte si pozor, abyste nezvolili zbytečně moc doplňků a nedošlo k překombinování a přeplácání, kdy se ztratí jemná elegance venkovského francouzského stylu.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Do e-shopu

Sdílejte článek dál...


1 thought on “Jaké doplňky vybrat do interiéru v provensálském stylu?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


SCONTO NÁBYTEK-70 % - VÝPRODEJ NÁBYTKU

Na Sconto.cz bězí online výprodej. Akce je časově omezena, tak neváhejte. PLATÍ DO 1.7.2021!