|

Jaké doplňky vybrat do interiéru v provensálském stylu?

Elegantní jemný provensálský styl se neobejde bez stylových doplňků pomáhajících utvářet vzhled celé místnosti. Bytové doplňky ve francouzském stylu si určitě zamilujete. Cílem je vytříbit interiér k dokonalosti v každém detailu.

Nedosažitelná krása?

Provensálský styl je inspirován francouzským venkovem a při prvním pohledu na nádherné fotografie si mnoho lidí pomyslí, že toho přeci nemohou nikdy dosáhnout. Stačí ale dodržovat několik jednoduchých zásad, pořídit správný nábytek a další drobné vybavení a úspěšný výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Využití krásy starých věcí

V provensálském stylu hodně vidíme staré věci s typickým popraskaným nátěrem, které vypadají, že jsou plné příběhů a mají svou dlouhou historii. V citlivé kombinaci vytváří elegantní stylový dojem. Využít můžete nové bytové doplňky v provensálském stylu ze specializovaných obchodů, ale navštívit můžete i antikvariáty a bazary, kde jistě objevíte netradiční a zajímavé prvky pro ozvláštnění svého interiéru.

Vázičky s květinami jako cenný bytový doplněk

Když se řekne provensálský styl, jako první si představíme levandulí provoněný stylově po francouzsku zařízený byt. Doplňkem nemusí nutně být právě vázička s levandulí, ale hodí se každá květina a parádu udělají i samotné prázdné ozdobné vázičky.

Stylové hodiny a drobnosti

Při zkrášlování interiéru v provensálském stylu dbáme nejen na estetickou funkci, ale hledíme i na praktické věci. Například takové hodiny se hodí snad do každé místnosti. Kromě určování času mohou sloužit i jako stylový designový prvek. Chybu neuděláte ani zdobenými stojany na kapesníky, okrasnými svícínky a různými obrazy. Výzdobu provádějte s citem a dejte si pozor, abyste nezvolili zbytečně moc doplňků a nedošlo k překombinování a přeplácání, kdy se ztratí jemná elegance venkovského francouzského stylu.

Podobné příspěvky