| | |

5 tipů na romantickou ložnici ve venkovském stylu

Krásně zařízená ložnice je důležitou místností v celém bytě. Venkovský styl přináší jemnou romanci a útulný pocit. Vytvořte si vysněnou ložnici s neopakovatelnou atmosférou díky pár jednoduchým typům.

Zařízení v postelových barvách

Ložnice ve venkovském stylu vynikají zařízením v jemném pastelovém stylu. Začíná to u jemně vymalovaných stěn, které mohou mít rustikální nádech v podobě čistě zděných stěn či nátěru se starým efektem. Závisí pouze na vašem vkusu, jestli toužíte po starobyle vypadajícím zařízení, nebo jestli tíhnete spíše k nově vypadajícímu modernímu interiéru v tomto romantickém stylu.

Krásné povlečení

Co se týká vybavení, uplatní se hlavně pastelové barvy a různé květinové vzory. Základem je krásné povlečení z kvalitních materiálů, které naplno dotvoří celkový estetický dojem. Vsadit můžete nejen na jemné vzory, ale i na výraznější. Kromě povlečení můžete zakomponovat i další dekorace ve stejném stylu.

Jednoduchá a stylová postel

Největším a nejdůležitějším kouskem nábytku v ložnici je postel. V rámci venkovského stylu je nejlepší zvolit dřevěnou klasiku. Pro zvýšení dojmu romantického stylu může být postel vybavena ozdobnými nohami a pelestí.

Dominantní šatní skříň

Hlavním bodem místnosti je rozhodně postel, ale své místo má i větší skříň. V rámci venkovského stylu se uplatňují klasické velké masivní skříně, ale i drobnější se zdobenými prvky. Jejich velikost a nabízený úložný prostor se liší podle vašich potřeb a požadavků.

Drobné dekorace a osvětlení

Tvář celé místnosti se dotváří pomocí drobných dekorací. Vybírejte hlavně praktické věci, ale v rámci romantického venkovského stylu se můžete poohlédnout i po čistě dekorativních předmětech sloužícím pro vytvoření útulného dojmu a romantické atmosféry. Podobně se dá pracovat i s osvětlením. K hlavnímu lustru přidejte lampičky a další drobnější zdroje osvětlení. Výsledný dojem bude skvělý nejen po tmě, ale hlavně večer.

Podobné příspěvky