| | |

7 tipů na doplňky a dekorace dokonale pasující k vintage stylu

Vintage styl má svou specifickou atmosféru. Probouzí v nás pocity romance a něžnosti. V takovém interiéru se cítíme bezpečně a útulně. Nemusíte kvůli tomu ale vytvářet domov, který bude pouze z historických artefaktů. Abyste se vyhnuli příliš velké melancholii, doporučujeme zvolit jen několik dekorací v takovém stylu. Podívejte se na našich sedm inspirací, které jednoduše navodí tajemné kouzlo vintage stylu.

Pověste na zeď zajímavé hodiny

Chceme mít vždy pojem o čase, pro to jsou ideální staře vypadající ručičkové hodiny. Zaměřte se na ty z kvalitního přírodního materiálu, na kterém bude vidět zub času – ten tam samozřejmě může být doplněný uměle. Hodiny vybírejte na zeď nebo pro noční stolek. Mějte na paměti, že k vintage patří neutrální odstíny a zemité tóny. Zaměřte se na cihlovou, starorůžovou, zelenkavou, nebo bronzovou.

Drobná kvítka dejte do vázy i na povlečení

Romantický vintage styl umocníte kyticí uvázaných drobných květin. Skvěle se vyjímají ve váze na stole, krásné jsou v ozdobných květináčích na parapetech oken. Jednoduchým doplňkem mohou být i samostatné dekorativní květináče, do kterých dáte třeba tužky na psacím stole. Zaměřte se na květinové motivy. U vintage stylu se hodí na všem, co vás napadne! Tapety, povlečení i ubrus s tímto vzorem se postarají o útulný pocit a noblesní atmosféru.

Stolek na líčení jako pro princezny

Každá žena by si přála mít v ložnici kousek místa určený jen pro sebe. Stolek na líčení je tím kusem nábytku, který udělá radost té malé princezně ukryté v nás. Kromě kosmetiky je ideální pro odložení šperků, parfémů a dalších věcí, kterými se tak rády krášlíme. Každá z nás se chce někdy cítit jako na zámku.

Svícny a svíčky všeho druhu

Plamen svíčky přináší příjemnou atmosféru, každou místnost rázem zútulní. Svíčky obvykle zapalujeme při romantických chvílích nebo po náročném dni pro uvolnění a zasloužený relax. Pokud jsou zasazené do originálního svícnů, stanou se navíc výrazným doplňkem. Pro vintage styl se zaměřte na svícny skleněné i kovové, líbit se vám budou určitě i ty ručně vyráběné ze dřeva Albese. Romantický dojem navodí vysoké svícny čistých linií i ty malé s ozdobným gravírováním.

Obklopte se polštářky

Ideálně zasypejte celou postel polštářky! Vybírejte ty s jemným květinovým vzorem, nápisy v duchu klidného domova a nebo ty jednobarevné v tlumených tónech. Zútulní ložnici i obývací pokoj. Při jejich výběru se opět snažte o sladění s dalším vybavením pro vytvoření celistvého dojmu. Jen pozor! Na nakupování krásných polštářků si můžete vypěstovat závislost! Nemusíte samozřejmě kupovat neustále celé polštářky, stačí se podívat po potazích v rozměru, který doma máte.

Malé obrázky a destičky s nápisy

Vintage interiéry milují ti, kteří si rádi pořizují jemné obrazy s přírodními motivy. Nemusí být jen jeden nebo dva. Klidně z nich udělejte mozaiku na střed stěny a doplňte je destičkami s hřejivými slovy „love“, „home“ nebo „family“. Dejte si jen pozor, aby té lásky nebylo až moc a vy jste nesklouzli ke kýči. Stačí ale trochu kombinace a z výsledku budete nadšení.

Praktické i ozdobné dózy

Ať je vaše kuchyň tak příjemná, že v ní budete chtít strávit celý den. Barevné dózy s krásným designem rozzáří každou poličku a velkou výhodou je i to, že nejsou pouhou dekorací. Uskladníte do nich koření, mouku, těstoviny a další potraviny. A nezapomeňte, že vaše kuchařské umění si zaslouží i vintage zástěru. Vyberte si takovou, kterou by vám záviděla každá Stepfordská panička!

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace?

Podobné příspěvky