| |

Kam schováváte smlouvy a další důležité dokumenty?

Archivace je sice především záležitostí firem, ovšem v každé domácnosti se najdou dokumenty, které je potřeba uchovávat dlouhá léta. Jde třeba o vyúčtování za energie, smlouvy k účtům, účtenky, paragony a další záležitosti. Kde je schováváte vy? Máte v nich pořádek?

Nejdřív jde o pár papírů, které hravě schováte do šuplíku. Postupem času však dokumentů přibývá. Nejlepší je vyhradit si na ně nějaké složky, později šanon a šanony dávat do archivační krabice. Slyšeli jste už o něčem takovém?

Archivační krabice mají přesné rozměry

Archivační krabice se vyplatí používat zejména ve firmách, kde se dlouhodobě uchovává větší množství dokumentů. Můžete si koupit archivační boxy, do nichž se dávají jednotlivé dokumenty, a ty pak naskládáte do archivační krabice. Čím jsou tak speciální? Mají přesně stanové rozměry, aby se do nich boxy či šanony vešly. Ve srovnání s obyčejnými krabicemi bývají také pevnější, mají intuitivnější otevírání (ne klopové) a díky otvorům na ruce se lépe přenášejí.

Ceny se samozřejmě odvíjí od velikosti. Nahlédněte do e-shopu ObalyKredo.cz a přesvědčte se sami, že nejde o nijak zvlášť drahou záležitost. Chcete-li mít doma pořádek, investujte pár stovek korun. Krabice vám vydrží na dlouhá léta.

Jde to i s obyčejnými krabicemi

Pochopitelně je možné využít obyčejné kartonové krabice. Rozhodně ale hledejte takové, které budou svými rozměry aspoň trochu odpovídat papíru A4. Neberte si krabice od banánů a jiných potravin ze supermarketu, bývají špinavé a mnohdy už ztrácí na pevnosti, takže by se vám jednou mohly protrhnout. Rozhodně hledejte boxy s víkem, ať se na dokumenty nepráší.

Ať už nakonec zvolíte jakoukoliv krabici, nezapomeňte si ji důkladně popsat. Vezměte do ruky fixu a postupně připisujte, jaké listy se v ní nachází. Jedině tak budete mít ve všem pořádek, a i po spoustě let najdete, co hledáte.

Podobné příspěvky