| | |

Víme, jak na správný výběr kancelářské židle

Potřebujete novou kancelářskou židli a chcete si vybrat takovou, ze které vás nebudou bolet záda? Potom se pusťte do čtení tohoto článku, kde vám přineseme informace ohledně toho, na čem při výběru opravdu záleží.

Pohodlná židle, ze které záda nebolí

Každý, kdo pracuje v kanceláři, nebo tráví hodně času u pracovního stolu, jistě dobře ví, jaké utrpení je sedět na nepohodlné židli, ze které jenom bolí záda. Kvalitní kancelářské židle s tvarováním zaměřující se na zdraví zad jsou navrženy i pro dlouhodobé sezení bez problémů. Základem bývá dobře tvarovaná zádová opěrka. Pořádná židle by také měla mít možnost polohování a nastavení výšky, aby bylo možné mít lokty v úrovni se stolem, což přináší nejlepší možnou pozici pro zdravé sezení.

Praktické vlastnosti nejsou všechno a záleží i na vzhledu

Někomu příliš nezáleží na tom, jak židle vypadá, když se na ní dobře sedí. Pokud však patříte mezi lidi, kteří si potrpí na vzhled a chtějí mít sladěnou kancelář či domácí pracovnu, nezapomeňte se při výběru zaměřit i na design. Výběr kancelářské židle podle barvy většinou není příliš komplikovaný, protože jednotlivé modely bývají dostupné v několika variantách.

Vybírejte i s ohledem na nosnost

Pro optimální životnost nového křesla je potřeba brát v úvahu i nosnost. Pokud jste lehčí, není co řešit, ale jakmile vážíte více než 100 kilogramů, je potřeba při výběru sledovat i tento parametr. Kancelářské židle podle nosnosti usnadní výběr, protože nabídka je již předem přefiltrována, takže si jen vyberete konkrétní kousek. Tyto židle bývají většinou zpevněné a zachovávají si svou funkčnost i po delším používání a větší zátěži, což by u univerzálních variant nemuselo platit. Dobrou zprávou je, že všechny židle najdete na jednom místě na internetovém obchodě, takže nemusíte nikam chodit a stačí jenom objednat.

TIP: Podívejte se na polohovací stoly

Podobné příspěvky