| |

Proč využívat rolety a žaluzie?

Jsou dnes jasnou samozřejmostí jak na rodinných domech, tak i na bytech. Co máme na mysli? Buď to jsou levné venkovní rolety, nebo také klasické žaluzie. Proč byste si je měli nechat také nainstalovat a proč byste je měli používat? Toto je výčet hlavních důvodů.

Jednoduchá regulace světla

Toto je onen hlavní důvod, proč si je lidé samozřejmě pořizují. Jak v případě rolet, tak v případě, že využijete horizontální, nebo kvalitní vertikální žaluzie, budete moci jednoduše regulovat množství světla, které se dostane přímo do vašeho interiéru. I když se to na první pohled nezdá, věřte, že je to skutečně velmi důležité. Co pomocí žaluzií a rolet zvládnete?

  • Zmírnit oslňování přímým sluncem
  • Zajistit tmu ve vaší ložnici
  • Snížit světlo při sledování televize

Mají vliv i na teplotu v místnosti

Ani na toto bychom rozhodně neměli zapomínat. Je třeba říci, že mohou ovlivňovat i to, jaká je teplota ve vaší místnosti. Pokud do ní svítí slunce, dokáže ji výrazně ohřát. A to v létě, kdy teploty obecně stoupají, není úplně ideální. Přitom stačí zatáhnout a rázem máte jistotu, že teplota klesne. Třeba i o několik stupňů. V létě tedy udržíte ve vašem domě nebo bytě stále přijatelnou teplotu. A to i bez toho, že byste snad museli pořizovat klimatizaci.

Napomohou lepšímu soukromí

Trendem ve stavitelství je postavit co nejvíce domů na co nejmenší ploše. To vede k tomu, že vidíte k sousedům, a sousedé také vidí k vám domů. Jak tomu zamezit? Opět pomocí rolet, nebo pomocí žaluzií. Stačí je nastavit do takového úhlu, kdy bude do místnosti stále pronikat světlo. A zároveň budete mít jistotu toho, že do interiéru nepronikne přímý pohled vašeho souseda. A je jedno, zda mluvíme přímo o vaší ložnici, nebo třeba obývacím pokoji. Nikdo nemá rád, když se na něho ostatní lidé dívají. Je to nepříjemné a takto tomu snadno zamezíte.

Podobné příspěvky