| | |

Uspořádejte si pracovní prostor s novým systémem regálů

Nedostatek prostoru a nepřehlednost mohou být problém při skladování i při výrobě. V těchto oblastech je většinou součástí velké množství drobných komponentů i výrobních prvků, které je zkrátka potřeba někam umístit. Vhodně sestavený regálový systém může s tímto problém pomoci a zlepšit přehlednost vašich zásob a výrobků.

Jak zvolit ideální regálový systém?

Sklady, dílny nebo výrobní linky se bez uspořádání neobejdou. Při rozhodování o novém regálovém systému máte spoustu možností a rozhodnutí závisí na prostředí pracoviště, nosnosti a možnosti dalšího rozšiřování. Pro začátek se řiďte podle toho, zda prostor k umístění regálů nabízí volné místo spíše do výšky, nebo podél stěny. Nosnost samotných přihrádek se odvíjí podle toho, co do nich budete chtít umístit. Jestliže regály umístíte do středu prostoru, je vhodné sestavit dvě řady zády k sobě, protože tak získáte dvojnásobek místa a rovnoměrný přístup z obou stran.

Přihlédněte k pracovnímu prostředí a účelu

O výběru regálů rozhoduje také prostředí, kam budou umístěné. Suché vnitřní prostory můžete vybavit regály s práškovým lakem. Do vlhka je pak lepší zajistit systém z galvanizovaného materiálu, který je odolný vůči korozi, nebo nerezovou ocel, která se dá lépe udržovat a hodí se i pro uskladnění potravin. Nejlevnějším materiálem je chrom, ale ten volte pouze na nenáročné využití. Například pro výstavy a designování výloh obchodu.

Regálový systém je vhodný i pro soukromé využití

Individuální využití skladovacích regálů přináší pořádek a přehlednost i do garáží, dílen a kanceláří. Zde jde o prostory stísněné, a tak většinou není regálový systém tak rozšířený jako u velkých výrobních hal. K policovým regálům se hodí přepravky, které vám navíc ještě usnadní přenos materiálu a zboží na jiné místo. Obsah rozhoduje také o hloubce regálové přepravky, která může mít všechny stěny stejně vysoké, ale pro drobnější předměty je lepší mít úložný prostor s jednou otevřenou stranou ke snadnějšímu přístupu. S novým úložným systémem zvýšíte přehlednost na pracovišti a ušetříte si tak spoustu starostí s organizací práce.

Chcete ušetřit? Pořiďte si bazarové regály.

Pokud chcete při nákupu regálů ušetřit, máte možnost koupit bazarové regály. Použitých regálů se přitom nemusíte vůbec bát, protože společnosti, které se jejich výkupem a následným prodejem zabývají, vykupují pouze nepoškozené a plně funkční regály. Maximálně se na nich mohou objevit menší kosmetické vady, ale to je vzhledem k nižší pořizovací ceně pochopitelné.

Ať už se rozhodnete pro výběr nových, nebo použitých regálů, v obou případech máte dvě možnosti nákupu. Buď můžete osobně zajít do nějakého obchodu, nebo lze regály nakupovat online, stejně jako spoustu dalších věcí. Díky tomu, že se regály z důvodu přepravy prodávají rozložené, jsou balíky, zejména při pořízení menšího počtu regálů, poměrně skladné. Nemusíte se tak bát závratných nákladů za doručení prostřednictvím přepravní společnosti.

Podobné příspěvky