| | |

Koupě bytu nemusí být noční můrou

Všichni potřebujeme bydlet, nicméně s hledáním vlastního bytu či domu je spojená spousta starostí. Když poprvé prozkoumáte cenové nabídky ve vámi preferovaných lokalitách, nejspíš začnete přemýšlet, jestli si vůbec takovou věc můžete dovolit. A pak přijde ještě všechno to vyřizování, smlouvy a hromada nejasných věcí.

Koupě bytu je záležitost zpravidla na dlouhé desítky let. Kromě toho jde o transakci v řádech milionů, takže je třeba ji dobře zvážit, abyste se nenapálili. Naštěstí vám v tom mohou pomoci odborníci.

CINCINK vám pomůže s celou koupí

Nedávno vznikl specializovaný portál CINCINK, který pomáhá s prodejem a koupí nemovitosti. Najdete na něm tisíce inzerátů, nicméně od běžných inzertních portálů se liší. Nabízí totiž prodejcům i kupujícím nejrůznější služby. Objednáte si jen ty, o něž máte zájem. Největší výhoda však spočívá v tom, že máte všechno na jednom místě a nemusíte jednotlivé odborníky shánět zvlášť. A jaké služby jsou k dispozici?

Začněte s hypotékou, CINCINK vám pomůže

Než se vůbec začnete poohlížet po trhu s nemovitostmi, měli byste si ujasnit, kolik jste ochotní investovat, a hlavně kolik peněz si můžete dovolit investovat. Drtivá většina lidí si musí vzít hypotéku, nicméně skutečně ji dostanete v takové výši, v jaké byste potřebovali? Záleží na vašich příjmech, banka si je bude ověřovat a nabídne vám pouze takový úvěr, jejž budete schopní splácet.

Hypotéka kalkulačka na webu CINCINK vám pomůže ujasnit si, co je ve vašich finančních možnostech. Uvidíte výši měsíční splátky i délku splácení.

Nechte si prověřit stav nemovitosti

Víte, co kupujete? CINCINK nabízí možnost nechat si provést technickou inspekci nemovitosti. Odborník vám sepíše protokol o stavu nemovitosti, takže si hned uděláte jasnou představu. Prodejce může lhát, technická inspekce vše odhalí.

Neposílejte peníze rovnou na účet prodávajícího

Pokud si vyberete a dojde k podpisu smlouvy, nabízí se otázka, co bude s penězi. Ono totiž nějakou chvilku trvá, než se v katastru nemovitostí změní vlastník. Na tuto dobu se obvykle využívá bankovní úschova. Kupující pošle peníze na účet banky a odtud se po úspěšném přepsání pošlou prodejci. Jedině tato cesta je férová.

Nezapomeňte na daň z koupě nemovitosti

Dříve ji platil prodejce, nicméně nyní je daň z koupě nemovitosti na vás. Činí 4 % z prodejní ceny. Víte, kdy a kam ji zaplatit? Poradí vám daňový poradce z portálu CINCINK.

Nakupte bez starostí

Portál CINCINK vám prostě a jednoduše pomůže pořídit si nové bydlení bez starostí. Nemusíte se strachovat, že kupujete zajíce v pytli nebo že jste něco neudělali dle zákona. Portál pomáhá samozřejmě i druhé straně, nabízí spoustu služeb také pro prodávající. Snaží se propojit obě strany a stát po jejich boku při všech, nejen právních, náležitostech.

Podobné příspěvky