| | |

Vyzbrojte se na léto ventilátorem či klimatizací

Horké dny jsou opět tady, i v Česku se můžeme cítit jako na dovolené někde v jižní Evropě. Tedy s tím rozdílem, že nemáme moře a bez mořského vzduchu se vysoké teploty snášejí ještě úplně jinak. Jistě si dokážete představit ten rozdíl mezi třiceti stupni u moře a třiceti stupni v rozpáleném betonovém městě.

Horká léta jsou v Česku nyní běžná, proto je také čím dál běžnější vybavit si domácnost klimatizací. Ještě ji nemáte? Pouvažujte nad ní.

Klimatizace do bytu i rodinného domu

Koupili jste si byt, případně ho máte jenom pronajatý? Do bytu, natož do pronajatého, není vždy možné montovat klasické split klimatizace s vnitřní a venkovní jednotkou. Vždy si ale můžete pořídit klimatizaci mobilní. Tu si s sebou přestěhujete kamkoliv, až budete měnit bydlení, navíc ji lze stěhovat také v rámci místností.

Do rodinného domu lze doporučit spíš zabudované multisplit klimatizace s jednou venkovní jednotkou a několika vnitřními. Split klimatizace jsou obvykle výkonnější a méně hlučné než ty mobilní, navíc se dají využít i jako vytápění. Stejným zařízením budete v létě místnosti chladit a v zimě ohřívat.

Pořiďte si ventilátor

Je-li pro vás klimatizace letos příliš vysokou investicí, našetřete na ni do příštího roku. Letos si pořiďte aspoň ventilátor. Vzduch sice neochladí, ale rozproudí ho, což zlepší pocitovou teplotu. Postavte ho ideálně někam blízko místa, kde se zdržujete, nezapomeňte zatížit papíry a vše, co by mohlo uletět. Zaměřte se na moderní bezlopatkové ventilátory, jež jsou i bezpečnější pro děti.

Jak si doma udržet chlad

Kromě pořízení klimatizace a ventilátoru lze pro snížení teploty aplikovat i pár obecných rad. Například je vhodné v parnech neotevírat okna. Nechte přes den okna zavřená, zatáhněte žaluzie či rolety. Velké větrání udělejte až večer, když slunce zajde. Pro výměnu vzduchu můžete nechat okno otevřené po celou noc.

Podobné příspěvky