| | |

Potýkáte se s vlhkostí v domě? Zvažte chemickou injektáž

S problémem nadměrné vlhkosti se setkal snad každý majitel staršího domu nebo chalupy. Mnohdy se ale nevyhýbá ani majitelům novostaveb. Vlhké mapy jsou nevzhledné, ale hlavně nám škodí. Proto je na místě se jich co nejrychleji zbavit.

Vlhkost neprospívá ničemu, spíše naopak všemu škodí – stavebním konstrukcím i lidskému zdraví. Dobrou zprávou je, že s použitím moderních technologií je v našich silách nejen se vlhkosti jednorázově zbavit, ale také jí zamezit v dlouhodobém horizontu.

Izolace vlhkého zdiva

Izolace vlhkého zdiva bývá tvrdým oříškem i pro profesionály. Problémem často bývá nedostatečná či přímo chybějící izolace proti zemní vlhkosti. Betonem a cementovými omítkami problém neodstraníme, spíše zhoršíme. Mnohdy nepomáhají ani tzv. sanační omítky. Vyvstává tak otázka, co naopak pomáhá?

Chemická injektáž zdiva

Na úrodnou půdu padá například vyplňování kapilárních pórů zdiva injektážní hmotou. Ta je jednoduše ucpe a omezí v nich tak proudění vody. Zdivo pak bude postupně vysychat. Tomuto procesu se odborně říká chemická injektáž zdiva a samozřejmě jí musí předcházet zjištění konkrétního stavu, jak samotné budovy, tak jeho okolí, protože ani toto řešení nemusí být samospasitelné pro všechny objekty. Obraťte se proto na renomovanou firmu a svůj problém s ní konzultujte.

Vyplnění kapilárních pórů

Jak probíhá samotný zákrok? Do samotných stěn je možné aplikovat několik druhů injektáží, ať již se jedná o metody jednořadé nebo dvouřadé vodorovné tlakové injektáže. Předpokladem úspěchu je samozřejmě správný výběr injektážní hmoty.

Injektážní hmoty

Na bázi polyuretanu například fungují jednosložkové pryskyřice. Účinné bývají i akrylátové gely a prostředky na bázi silikonu, tedy silikonové mikroemulze a krémy. Výslednou kvalitu ovlivňuje také dodržení určeného technologického postupu, tedy především správného dávkování.

Obraťte se na odborníky

Protože se jedná o odborný zásah do zdiva, nedoporučujeme jej provádět svépomocí. V každém případě se obraťte na renomovanou firmu, která vám nabídne nejlepší řešení konkrétně pro vaši nemovitost.

Podobné příspěvky