Pozor na kvalitní izolaci vašeho domu. Kde jsou riziková místa? | Domov21

Pozor na kvalitní izolaci vašeho domu. Kde jsou riziková místa?

Pozor na kvalitní izolaci vašeho domu. Kde jsou riziková místa?
Sdílejte článek dál...
Pozor na kvalitní izolaci vašeho domu. Kde jsou riziková místa?
5 (100%) 2 vote[s]

Tepelná izolace je pro každý dům velmi důležitá a rozhodně byste ji neměli podceňovat. Sice může jít o investici navíc, ale když se na ni podíváte z dlouhodobého pohledu, výrazně ušetříte. A to hlavně v nákladech za vytápění. Pokud jde o hlavní riziková místa, kudy může teplo unikat, je to:

  • Sklep
  • Půda
  • Stěny domu

Nejde ale o výčet všech rizikových míst, na které je vhodné se zaměřit. Zde je další trojice z nich.

Okna

Bez nich se v domě neobejdete, jelikož právě skrz ně do vašeho interiéru vstupuje denní světlo. A zároveň je to místo, kudy může unikat teplo. Když hledíte na postup, jak správně vybrat střešní okna, nebo okna klasická, hleďte i na jejich izolační vlastnosti. Sami budete překvapeni, jak velký je rozdíl mezi starými dřevnými okny, a těmi novými, nejčastěji plastovými. Správný počet skel a také komor je jistotou, že ušetříte nemalé finance.

Dveře

Teplo může unikat nejenom okny, ale může unikat také vchodovými dveřmi. I ty jsou často jedinou překážkou mezi teplem domova a studeným vzduchem venku. Proto jsou také považovány za jedno z rizikových míst. Nejenom, že je třeba, aby dveře jako takové měly dobré izolační vlastnosti. Přihlédnout je nutné také k tomu, aby perfektně seděli ve futrech. Každý milimetr volného prostoru je rizikové místo, kterým vám utíkají peníze. Když se podíváme na nejoblíbenější řešení, tak podobně jako u oken dominuje plast.

Garáž

Třetí místem je vaše garáž. Pokud se do ní dostává chlad, je jisté, že následně prostupuje do interiéru vaší podlahou, nebo spojovacími dveřmi. Na trhu jsou různé garážové brány, které se liší i tím, jak jsou na tom s ohledem na izolační vlastnosti. Co doporučujeme? Opět ty nejmenší, jelikož investice do nich se vám vrátí velmi rychle. Dané řešení má nejenom dobré izolační vlastnosti s ohledem na konstrukci, ale také perfektně sedí v celém prostoru vstupu do vaší garáže.

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *