| |

Pytlované uhlí: Efektivní palivo, které vám ušetří peníze

Máte doma nebo třeba na chatě kotel na tuhá paliva? Pak zcela jistě využíváte především dřevo. To se stalo jakýmsi tradičním palivem zejména u krbových kamen a také krbů. U kotlů už se stoprocentně vyplatí spíše využívání uhlí. Práce s ním je mnohem jednodušší, disponuje vyšší výhřevností a sehnat se dá za velmi výhodnou cenu. Výbornou volbou je pytlované uhlí, které si naprosto jednoduše přenesete přímo na místo ke kotli a dávkujete dle potřeby.

Proč právě pytlované uhlí?

Důvodů pro nákup pytlovaného uhlí bychom našli hned několik. Tím prvním je samozřejmě mnohem vyšší výhřevnost, než je tomu u dřeva. V kotli vydrží delší dobu a v případě kvalitního uhlí se setkáváme i s minimálními hodnotami emisí. Pořizovací cena tohoto paliva je také poměrně nízká. Prakticky okamžitě získáváme potřebnou energii sloužící především ke vzniku tepla v interiéru. Velmi jednoduchá je také manipulace s uhlím. Prostě si jenom pytle donesete či dovezete na místo a do kotle dáte dávku, která je zapotřebí. V případě kotle s dávkováním není ani nutné neustále topit.

Dbejte na vysokou kvalitu

Ať už vybíráte hnědé nebo černé uhlí, rozhodně by hlavním ukazatelem při vašem nákupu neměla být pouze co nejnižší cena. Dbejte na kvalitu dodávaného uhlí. Čím vyšší jakost má, tím samozřejmě dochází k efektivnějšímu spalování, vzniku většího množství tepla a minimu škodlivých emisí.

Nechte si pytlované uhlí dovézt až domů

Nechce se vám jezdit pro pytlované uhlí do supermarketu? Není divu! Objednejte si ho jednoduše online. Společnost Optimtop nabízí spousty variací hnědého i černého uhlí. Stačí si pouze online či po telefonu zadat objednávku a vámi objednané uhlí dovezou až na určené místo. Za dopravu od jedné palety nezaplatíte ani korunu. Budete mít navíc jistotu, že kupujte opravdu kvalitní palivo.

Podobné příspěvky