| |

Škrabadla a odpočívadla pro kočky – jaká je nezbytná výbava pro kočku?

Pořídili jste si koťátko a zařizujete pro něj „kočičí výbavu“? Jsou předměty, které jsou samozřejmé, ale jsou taky předměty, které člověk vynechá, jako jsou například škrabadla pro kočky. Jak by však měla vypadat celková základní výbava?

Nádobí

Kočky taky potřebují z něčeho jíst. Neměla by vám chybět miska na vodu a miska na jídlo. Na trhu je jich celá řada, můžete si vybrat, zda pořídíte misky zvlášť nebo misky kombinované, plastové nebo nerezové.

Kočičí záchod

Pořizování kočičího wc má svá pravidla.

  • Nekupujte jedno, ale hned několik wc. Kočka je velmi složité zvíře a má ráda pohodlí. Umístěte záchůdky různě po bytě.
  • Pro koťátka volte spíše otevřené wc, pro ty starší můžete koupit i uzavřené, avšak dejte pozor, aby v něm kočka měla více prostoru na otočení se.
  • Dříve se do kočičího wc dával písek, ten byl však později nahrazen stelivem. Jeho nevýhodou je prašnost. Někdo jako alternativu používá kokosovou podestýlku nebo ořechové slupky. Na trhu jsou i steliva, která můžete spláchnout do lidské toalety.

Škrabadla a odpočívadla pro kočky

Kočka si jako každé zvíře potřebuje obrušovat drápky. Navíc škrábáním si značí i své teritorium, takže pokud nechcete přijít o svou hezkou sedačku, budete muset pořídit škrabadlo. Na trhu je obrovský výběr, záleží pouze na vás. Škrabadla a odpočívadla pro kočky můžete koupit každé zvlášť nebo dohromady – ty jsou velmi populární.

Přepravka

Připadá vám zbytečná koupě přepravky? Jsou ideální k návštěvě veteriny. I tady platí pravidla, která musíte dodržovat při jejich výběru. Kočka by si v přepravce měla pohodlně lehnout a natáhnout. Nekupujte otevřené přepravky, kočka se bojí, proto je dobré přes přepravku přehodit alespoň ručník. Na přepravky „alá kabelky“ pro kočky zapomeňte. Kočky jsou divoké, i když vám připadá, že zrovna ta vaše je klidná. Nikdy nevíte, co ji venku vyděsí, proto dávejte přednost těm uzavřeným.

Podobné příspěvky