|

Představení značky IVT – švédská tepelná čerpadla

Tepelných čerpadel je na trhu celá řada. Pořízení tepelného čerpadla není levnou záležitostí, a proto je důležité vybrat tepelné čerpadlo od kvalitního a spolehlivého výrobce. Jedním takovým je švédská společnost IVT.

O značce IVT

IVT je švédská značka, která se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel. Společnost se může pochlubit více než 50 lety zkušeností. Tepelná čerpadla jsou navrhována pro skandinávské klima a pravidelně vyhrávají v testech spotřebitelů. 

Tepelná čerpadla se stále vyrábějí ve Švédsku, díky tomu má společnost IVT pod kontrolou celý výrobní proces.

V České republice IVT působí od roku 1994 (u nás v republice bylo nainstalováno více než 30 000 tepelných čerpadel IVT). 

Víte, že? IVT dodalo tepelná čerpadla do několika budov, které získaly ocenění Stavba roku, Developerský projekt roku nebo Dům roku.

Jaká tepelná čerpadla společnost IVT vyrábí?

Čerpadlo IVT AIR X vzduch/voda

Čerpadlo IVT AIR X je nejprodávanějším čerpadlem této značky. Může se pochlubit tichým provozem (47 dB), odolností, spolehlivostí, topným faktorem až SCOP 5,16 a malými rozměry (v domě zabere pouze 0,4 m2).

Čerpadlo má unikátní konstrukční systém a lehkou bezrámovou konstrukci, která výborně tlumí hluk a vibrace.

Čerpadlo IVT GEO 600 země/voda

Čerpadlo IVT GEO 600 má až o 40% nižší spotřebu elektřiny než systémy vzduch/voda. Úsporný je také ohřev teplé vody (energetická třída A+). Jeho ovládání je velice jednoduché díky 5” dotykovému displeji. U tohoto typu se nemusíte bát ani hluku, IVT GEO 600 je nejtišším tepelným čerpadlem ve své třídě.

Čerpadlo IVT AERO vzduch/vzduch

IVT vyrábí také čerpadla typu vzduch/vzduch. IVT AERO dokáže temperovat a topit, je tedy vhodný např. na chaty a chalupy. V zimě interiér vytápí a v létě příjemně chladí. Jeho instalace je velice jednoduchá a rychlá. V čerpadle je zároveň vestavěna ionizační čistička vzduchu. 

Přednosti tepelných čerpadel IVT

  • výroba ve Švédsku
  • záruka až 10 let
  • velmi tiché jednotky
  • energetická třída A+++
  • zázemí, sklady a servis v ČR
  • vysoká kvalita
  • instalaci provádí pouze certifikovaná centra

Proč přemýšlet o pořízení tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo je vynikající volbou pro vytápění a chlazení domácnosti z několika důvodů. Především je energeticky účinné, což může výrazně snížit vaše měsíční náklady na energie. V porovnání s tradičními způsoby vytápění může tepelné čerpadlo využívat energii z přírodních zdrojů, jako je vzduch nebo země, což snižuje jeho uhlíkovou stopu. Tím pomáhá chránit životní prostředí a snižovat emise skleníkových plynů. 

Kromě toho tepelná čerpadla často nabízejí flexibilitu při chlazení v letních měsících a vytápění v zimních měsících, což z nich činí komplexní řešení pro komfort vaší domácnosti po celý rok.

Podobné příspěvky