|

Elektřina z obnovitelných zdrojů je aktuálním trendem v oblasti bydlení

Pakliže vlastníte rodinný dům, s největší pravděpodobností musíte řešit problém s dodávkou elektřiny do objektu. Máte-li alespoň trochu ekologické smýšlení, jistě vás zajímá, zda je možné si sjednat dodávky zelené elektřiny, která nepochází z neobnovitelných zdrojů. Je tomu tak, v tuzemsku tuto možnost nabízí kupříkladu společnost E.ON.

Díky zelené elektřině není příroda huntována

Zelená energie od E.ON je perfektním řešením pro majitele nemovitostí, kteří berou ohled na životní prostředí a nechtějí se za každou cenu spokojit s co nejlevnější elektřinou, jejíž výroba způsobuje velkou ekologickou zátěž. Peníze, jak se dočtete níže, ostatně nejsou vůbec žádnou překážkou a důvodem, proč byste měli odmítat přechod na čistší energii.

Jaké jsou zdroje zelené energie?

Zelená elektřina od zmíněného dodavatele je zásadně vyráběná z obnovitelných zdrojů. Zejména se jedná o biomasu, dále se pak využívá také větrná a vodní energie, elektřina též vzniká v solárních elektrárnách. Množství takto vyprodukované elektřiny se každým rokem zvyšuje, což je pro přírodu jedině dobře.

Jako dodavatel ekologické elektřiny vám firma musí garantovat, že se energie skutečně vyrábí co nejčistším způsobem. To zaručuje certifikát původu od operátora trhu s elektřinou, což je dostatečnou garancí.

Kolik za zelenou elektřinu v současnosti zaplatíte?

Často si lidé myslí, že elektřina z obnovitelných zdrojů vyjde na příliš mnoho peněz oproti „běžné“ elektřině. To už však neplatí. U společnosti E.ON totiž za každou MWh zelené elektřiny zaplatíte jen o cca 40 Kč více nežli za elektřinu, jež je vyprodukovaná z uhlí či jádra. Rozdíl tedy není nijak zásadní. Ekologickou energii si tak domů může nechat dodávat prakticky každý majitel domácnosti v České republice.

Podobné příspěvky