|

Vyberte si starožitné svítidlo, které perfektně zapadne do vašeho interiéru

Retro svítidlo symbolizuje originální doplněk, kterým můžete ozvláštnit váš domov. Nejste si jistí, jak jej vybrat a na co si dát pozor? Tento článek vám s tímto úkolem pomůže.

Rozhodující je váš osobní vkus

Při výběru starožitného svítidla do interiéru byste v prvé řadě měli zohlednit váš osobní vkus. Protože to, co se líbí někomu jinému, se nemusí líbit vám. Myslete na to, že kolem vašeho budoucího starožitného svítidla budete každý den procházet a pravidelně jej rozsvěcovat. Měli byste s ním proto být stoprocentně spokojení.

Jaký prostor bude svítidlo osvěcovat?

Další krok spočívá v tom, že si důsledně rozmyslíte, kde přesně bude vaše svítidlo umístěno a jaký prostor jím chcete osvítit. Jiné požadavky totiž budete mít od dekorativní lampičky, která bude jednoduše umístěna na komodě v obývacím pokoji, a jiné požadavky budete mít od lampičky na vašem nočním stolku, u které si budete každý večer číst vaši oblíbenou knížku.

Zatímco v prvním případě pro vás bude pravděpodobně nejvíce rozhodující vzhled, ve druhém případě se budete zajímat i o možnost nastavení směru a sklonu světla a podobně.

Jakou výšku svítidla potřebujete?

V dalším kroku si promyslete, jakou výšku může svítidlo maximálně mít. V tomto případě berte ohled na to, zda pod ním bude umístěný nějaký nábytek, nebo zda pod svítidlem plánujete volně procházet.

V prvním případě by se výška svítidla měla pohybovat kolem 60 až 75 cm za předpokladu standardní výšky stropů. Ve druhém případě doporučujeme podchozí výšku pod lustrem alespoň 210 cm v případě klasické výšky stropů.

Do jakého stylu ladíte interiér?

Na závěr ještě vezměte v úvahu, do jakého stylu celkově ladíte interiér. Protože jiné svítidlo se hodí do moderně zařízeného domu, jiné naopak do roubené chaloupky. A zcela jiný styl svítidla si zaslouží honosná secesní vila.

Více informací ze světa starožitných svítidel najdete na www.starozitnasvitidla.cz.

Podobné příspěvky