| | |

Inspirace pro zařízení interiéru ve venkovském stylu

Spojení s přírodou a hřejivě působící interiér jsou neklamnými znaky venkovského stylu. Nesetkáte se s častým výskytem studených prvků, jako jsou moderní skleněné či kovové kusy nábytku. Naopak vládne touha po maximální přirozenosti v podobě přírodních materiálů, jako jsou dřevo v citlivé kombinaci s kamenem.

Inspirujte se přírodou

Už podle názvu je jasné, že venkovský styl nachází inspiraci v přírodě. Ale nemusíte se lekat. Nepůjde o žádné bydlení na divoko, kdy žijete v polorozpadlé chatrči a jako čet kříži se vyhýbáte všemu novému a modernímu. Stejně jako u všech interiérových stylů i tady platí, že je potřeba najít tu správnou rovnováhu, aby to fungovalo. Inspirace přírodou přináší pozitivní energii, kterou si ze srdce zamilujete.

Vdechněte starším věcem nový život

Nějaké kousky nábytku seženete i v moderních obchodech. Větší originality a šetrnosti k životnímu prostředí dosáhnete při využití starších kousků nábytku, kterým vdechnete nový život. Může jít o nové ošetření povrchu, lehkou úpravu pomocí vhodně zvoleného nátěru a podobně. Fantazii se meze nekladu a půdy našich babiček jsou plné pokladů pro další využití v interiéru.

Moderní, ale přesto hřejivé a útulné

U venkovského stylu se nemusíte vyhýbat moderním prvkům. Jen je volte tak, aby nerušily celkový koncept. Nebojte se promítnout svůj osobní styl do volby nejrůznějších dekorací a nábytku.

Světlý interiér a příjemný pocit

Jednou z hlavních vlastností venkovského stylu je dosažení příjemného pocitu. Jakmile se v takto zařízeném bytě necítíte dobře, něco bude špatně. Správným postupem je citlivé kombinování jednotlivých prvků tak, aby byl výsledek útulný, ale zároveň ne přeplácaný. Použijte takové prvky a kusy nábytku, které se vám líbí sami o sobě, a máte z nich dobrý pocit. Když budou navíc vypadat dobře ve vzájemné kombinaci je to skvělým bonusem.

Podobné příspěvky