V hlavní roli exteriér domu: Známe hlavní trendy roku 2022

Většina lidí se při stavbě či koupi domu soustředí především na interiér. V prostoru, který budeme obývat, se zkrátka chceme cítit dobře, což je pochopitelné. Avšak je to i exteriér v čele s fasádou a dalšími prvky, které dotváří celkový dojem z bydlení. Co bude in v roce 2022?

Ještě před 15 lety platilo, že čím barevnější domek si v satelitním městečku postavíte, tím více parády naděláte. Ilustrativní domy na klíč v katalozích se nesly v odstínech modré, růžové a žluté a příliš se od sebe nelišily. Od té doby se však vkus zákazníků začal měnit a architektura se vydala jiným směrem. Dnes se v exteriérech domů klade důraz zejména na umírněnější paletu barev, přírodní materiály a styl zvaný minimalismus. Ostatně právě tyto prvky v roce 2022 uvidíme nejčastěji.

Tip: Stavíte si svůj vysněný dům? Nenechejte nic náhodě a sjednejte si kvalitní pojištění. Pojištění nemovitosti vám pokryje finanční i nemajetkové škody v případě nenadálých situací. Svůj dům i peněženku tak můžete ochránit před následky živelných pohrom, krádeží, vandalismu či technických poruch.

Přírodní odstíny barev

Při stavbě domu nezáleží pouze na domu samotném, ale i na jeho okolí. Cílem mnoha novodobých staveb je, aby co nejvíce splynuly s přírodou. Výběr neutrálního odstínu pro fasádu domu je proto klíčový. Z konkrétních odstínů si bude stále držet své místo nadčasová bílá v různých variantách, dále pak béžová, šedá, hnědá, světle modrá či žlutohnědá.

Přírodní materiály

Přírodní tóny jdou ruku v ruce i s materiály – exteriérům staveb bude v tomto roce nejvíce slušet dřevo a kámen. Možná si říkáte, že trend je to sice pěkný, ale že právě exteriér a fasáda domu pro vás představuje příležitost, kde lze ušetřit. Řešením mohou být obklady v imitaci dřeva či kamene, které bývají od těch reálných téměř k nerozeznání.

Na vlně minimalismu

Ať už se minimalismus promítá do módy nebo do architektury, poselství značí jediné, a sice že méně je někdy více. Ve spojitosti s fasádou a exteriérem domů to znamená jednoduchý čistý styl bez zbytečných složitostí a „kudrlinek“. Vzhled staveb nebude křičet luxusem ani okázalými architektonickými prvky, naopak, prim budou hrát čisté linie a jednoduchost ve všech směrech.

Světlo prosím

Moderní domy bývají vzdušné a velmi prosvětlené. I v roce 2022 se u trendy novostaveb bude dbát na dostatek přirozeného světla v interiéru, k němuž dopomohou velká panoramatická okna.

Život venku

Čím dál více se také bude bořit pomyslná hranice mezi životem v interiéru a v exteriéru. Kuchyně s jídelnou, která plynule přechází na terasu a na zahradu, a přitom je stále funkční, je snem každé hospodyňky. Architekti proto budou usilovat, aby i exteriér domu byl plně obytný a poskytoval perfektní podmínky pro relaxaci, rodinné sešlosti i zábavu s přáteli. 

Podobné příspěvky