|

Jak najít ve vaší koupelně skutečný relax

Koupelna je mimo jiné místo, kam chodíme za účelem dopřát si pár chvil pro sebe. Někdy je to pouhých 15 minut, jindy se vám možná podaří ukrojit si ze dne více času, během kterého se zrelaxujete a připravíte se na spánek nebo na nový den. Ať už je vaše koupelna velká nebo malá, odpočinek si v ní může dopřát opravdu každý. V tomto článku vám poradíme, jak si ve své koupelně co nejlépe odpočinout, a provedeme vás od řešení sprchových boxů či vany až k doplňkům.

Sprchový box v koupelně

Na trhu existuje velké množství řešení do koupelny pro vaše koupání či sprchování, nicméně sprchový box je jednou z nejvhodnějších alternativ pro váš domov. Sprchový box má výhodu v tom, že si díky němu můžete dopřát svěží sprchu i relaxaci, a to vše za příjemnou cenu. Kromě toho jeho instalace nevyžaduje žádné stavební úpravy. Skvělým bonusem je také jeho nadčasový design. Na výběr je z mnoha rozměrů. Nejčastěji prodávané modely jsou sprchový box 90×90, 80×80 a 120×80, na trhu ale narazíte i na méně tradiční rozměry.

Ptáte se, jak vám sprchový box může dopřát extra dávku relaxace? Na trhu existují parní sprchové boxy, které seženete za velmi přijatelnou cenu. Jde o spojení sprchy a parní sauny. Pára dokáže uvolnit dýchací cesty a uvolňuje také napětí a stres. Parní sprcha má funkci malé sauny. Představte si ji jako sprchový kout, který lze jednoduše přepnout na parní saunu. Taková sauna funguje při nižších teplotách okolo 40 až 60 stupňů, což je vhodné řešení pro každého.

Výhodou tohoto sprchového boxu také je, že můžete vždy zvolit přesně to, co vám vyhovuje. Ať je to klasická sprcha, nebo sprcha s pozitivními účinky páry. Pokud milujete saunu, toto řešení vás vyjde mnohem levněji, protože jeden saunovací cyklus nestojí více než 25 Kč. Celkový systém je nenáročný na údržbu a má opravdu nízké náklady na energii. Parní sprchový box dokáže posílit také váš imunitní systém. Pro extra dávku relaxace můžete zkombinovat páru a různá aromata, o kterých si povíme později.

Vana pro váš odpočinek

Patříte k fanouškům vany? Rozhodně nejste jediní! Pokud milujete koupání v teplé vodě, snažte se teplotu vody v zájmu vašeho zdraví udržovat mezi 37 až 43 stupni. Teplo nejlépe udržují litinové vany. Na trhu naleznete ale také vany s hydromasážním a perličkovým systémem, které vám poskytnou potřebný komfort. Hydromasážní systém využívá proudění vody, která je poháněná čerpadlem. Trysky jsou většinou nainstalovány na stěnách, aby mířily na různé části vašeho těla. Oproti tomu perličkový systém obohatí vaši vodu ve vaně malými bublinkami, a to s pomocí kompresoru.

Předem si dobře zvažte, jak často budete tyto systémy využívat a zda je pro vás z dlouhodobého hlediska vhodnější sprcha nebo vana.

Chromo a aromaterapie

Slyšeli jste už o chromoterapii a aromaterapii? Jedná se o terapii těla a mysli pomocí světla nebo vůně. Zmiňované parní sprchové boxy mohou sloužit i k takovému účelu. Do těchto systémů lze totiž použít esenciální oleje, které příjemně provoní vaši sprchu. Jednotlivé esenciální oleje mají díky svému složení a charakteru různé účinky: ráno vás mohou povzbudit a večer naopak uklidnit a zrelaxovat. Alternativou aromaterapie jsou vonné svíčky nebo tyčinky. Kromě toho, že v koupelně působí esteticky, mají i svou nepostradatelnou funkci.

V koupelně by měla panovat co nejpříjemnější atmosféra a světlo vám s tím dokáže dobře pomoci. Vhodné je bodové osvětlení, které je příjemné a měkké. Chromoterapie bude skvěle fungovat i ve vašem sprchovém boxu. Hledejte řešení, které nabízí i tuto funkci a které dokáže měnit barvy podle vašich potřeb.

Doplňky v koupelně

Pro správnou relaxaci je také důležité, abyste se v daném prostoru cítili dobře. Snažte se v koupelně udržovat pořádek. K tomu přispěje, pokud z koupelny odstraníte všechny expirované produkty a nepotřebné láhve. Koupelna má také působit minimalisticky, ale vhodným doplňkem ve stylu, ve kterém je vaše koupelna zařízená, rozhodně nic nezkazíte. Skvělými doplňky jsou také suché květiny nebo svíčky. Zapálené svíčky a jejich jemné sálající teplo dokážou v koupelně udělat opravdu divy!

Vybrali jste si už, co by pro vás mohlo být nejvhodnější? Hygiena je opravdu důležitá a ať už ve své koupelně trávíte více nebo méně času, díky správně zvoleným řešením se z ní stane malá oáza vašeho klidu.

Podobné příspěvky