| |

Aby i práce z domova byla produktivní! Vsaďte na kvalitní kancelářský nábytek!

Jste na tzv. home office? Tedy nuceni pracovat z domova? Poradíme vám, co udělat pro to, aby se vám nesnížila výkonnost.

Je pravda, že práce z domova není pro každého. Vyžaduje totiž pevný řád. A v mnoha ohledech hodně odříkání. Na to si ale zřejmě s nadcházejícím podzimem v závislosti na vývoji koronavirové pandemie budete muset zvyknout.

I práce z domova musí mít výsledky

Úspěšná práce z domova má svá pravidla. V první řadě by měla být jasně ohraničena, tedy mít předem stanovený začátek i konec. Pravidelnou pracovní dobu jinými slovy dodržujte i v domácím prostředí. Rána moc neměňte. Rozhodně si ráno nepřispávejte. Vstávejte, jako byste šli normálně do práce. Umyjte se, nasnídejte i oblečte. Nemusíte být sice v obleku či v upnuté sukni, ale v pyžamu za svůj pracovní stůl neusedejte.

Pořiďte si kvalitní kancelářský stůl

Apropos kancelářský stůl. I jeho role je při práci z domova důležitá. Stejně jako prostoru, který využíváte místo své pracovny. Ideální situace nastane, pokud pro ni máte vyhrazenou místnost, do které se můžete ničím a nikým nerušeni (na tom trvejte!) zavřít. Dobře vám ale poslouží i roh v obýváku. Pokud si jej dobře vybavíte.

TIP: Přečtěte si u nás o polohovacích stolech

Zaměřeno na úložné prostory

Kvalitní kancelářský nábytek, tedy kancelářský stůl a kancelářská židle, jsou základem. Na nich nešetřete. Kancelářský stůl musí být dostatečně prostorný a s úložnými prostory, které pojmou vše, bez čeho se při své práci neobejdete. Do menších prostor doporučujeme k psacímu stolu pořídit šuplíčky, popřípadě zvolit model s nimi. Do uzavřené pracovny je pak vhodnější rozměrnější kancelářská skříň.

Na pracovním stole udržujte pořádek

Je prokázáno, že produktivita práce se zvyšuje s čistým pracovním stolem. Zbytečnosti na stole totiž zbytečně rozptylují. Pamatujete na Bronštajnovy přednášky o čistém psacím stole v jedné z trilogie Básníků? Úsměvavá, ale v mnoha ohledech pravdivá. Zkuste ji aplikovat v praxi a uvidíte, jak produktivita vaší práce půjde nahoru!

Podobné příspěvky