|

Zasaďte si ve své zahradě okrasný strom. Jak pěstovat kultivar ‘Kuriwao Gold’?

Správně zvolený okrasný strom dokáže dodat vaší zahradě tu správnou tvář. V tomto článku se zaměříme na kultivar jalovce čínského ‘Kuriwao Gold’. Víte, jak se o něj správně starat?

Co je pro něj charakteristické?

Jalovec čínský má svůj domov zejména v jihovýchodní Asii. Narazit tak na něj můžete v Číně, Japonsku, Koreji a Mongolsku. U nás byl tento strom poprvé vysazen v roce 1845. A v současné době se pyšní titulem jednoho z nejpopulárnějších druhů jalovce pěstovaného pro okrasu.

Na celém světě najdeme více než 100 různých kultivarů jalovce čínského. Všechny spojuje šedohnědá kůra, která se u starších dřevin začne v tenkých pruzích odlupovat od kmene. Jeho plodem jsou modročerné dužnaté bobule, které mohou připomínat borůvky.

Kultivar ‘Kuriwao Gold’ vás překvapí svou barvou

Odrůda ‘Kuriwao Gold’ byla poprvé objevena v roce 1975. Odborníci se však od této doby neshodli na tom, zda patří mezi odrůdy jalovce čínského. Nebo zda je křížený s jalovcem prostředním. Na první pohled jej poznáte podle vzpřímeného a hustě zavětveného habitu. V deseti letech dosahuje výšky přibližně 1,2 metru. Poté se růst zpomalí a celkově strom dorůstá do výšky 2 až 3 metrů.

Tento jalovec se také pyšní svojí jedinečnou barvou. Jehlice jsou světle zelené. A na špičkách přecházejí do zelenožlutého až zlatožlutého odstínu.

Myslete na slunné stanoviště

Dříve než tento kultivar jalovce čínského vysadíte, dejte si pozor na správné umístění. Tato dřevina miluje sluneční paprsky a ke svému životu je potřebuje. Co se týče půdy, udržujte ji vlhkou a dobře odvodněnou.

Půda by měla být zároveň mírně živná nebo písčitá a kyselá. Tento strom se pyšní vysokou odolností proti suchu. A je mrazuvzdorný přibližně do -30 °C. Zimu v našem mírném podnebném páse proto zvládne dokonale.

3 důvody pro pěstování jalovce čínského

Jalovec čínský symbolizuje u pěstitelů velmi oblíbený kousek. Pyšní se totiž nízkými nároky na pěstování, takže si s ním poradí prakticky každý. Zároveň skvěle snáší tvarovací řez a v horkých dnech uvolňuje z jehlic vonné silice.

Přečtěte si více informací ze světa okrasných stromů na www.okrasne-stromy.cz.

Podobné příspěvky