Zasaďte si ve své zahradě okrasný strom. Jak pěstovat kultivar 'Kuriwao Gold'? | Domov21

Zasaďte si ve své zahradě okrasný strom. Jak pěstovat kultivar ‘Kuriwao Gold’?

Zasaďte si ve své zahradě okrasný strom. Jak pěstovat kultivar ‘Kuriwao Gold’?
Sdílejte článek dál...

Správně zvolený okrasný strom dokáže dodat vaší zahradě tu správnou tvář. V tomto článku se zaměříme na kultivar jalovce čínského ‘Kuriwao Gold’. Víte, jak se o něj správně starat?

Co je pro něj charakteristické?

Jalovec čínský má svůj domov zejména v jihovýchodní Asii. Narazit tak na něj můžete v Číně, Japonsku, Koreji a Mongolsku. U nás byl tento strom poprvé vysazen v roce 1845. A v současné době se pyšní titulem jednoho z nejpopulárnějších druhů jalovce pěstovaného pro okrasu.

Na celém světě najdeme více než 100 různých kultivarů jalovce čínského. Všechny spojuje šedohnědá kůra, která se u starších dřevin začne v tenkých pruzích odlupovat od kmene. Jeho plodem jsou modročerné dužnaté bobule, které mohou připomínat borůvky.

Kultivar ‘Kuriwao Gold’ vás překvapí svou barvou

Odrůda ‘Kuriwao Gold’ byla poprvé objevena v roce 1975. Odborníci se však od této doby neshodli na tom, zda patří mezi odrůdy jalovce čínského. Nebo zda je křížený s jalovcem prostředním. Na první pohled jej poznáte podle vzpřímeného a hustě zavětveného habitu. V deseti letech dosahuje výšky přibližně 1,2 metru. Poté se růst zpomalí a celkově strom dorůstá do výšky 2 až 3 metrů.

Tento jalovec se také pyšní svojí jedinečnou barvou. Jehlice jsou světle zelené. A na špičkách přecházejí do zelenožlutého až zlatožlutého odstínu.

Myslete na slunné stanoviště

Dříve než tento kultivar jalovce čínského vysadíte, dejte si pozor na správné umístění. Tato dřevina miluje sluneční paprsky a ke svému životu je potřebuje. Co se týče půdy, udržujte ji vlhkou a dobře odvodněnou.

Půda by měla být zároveň mírně živná nebo písčitá a kyselá. Tento strom se pyšní vysokou odolností proti suchu. A je mrazuvzdorný přibližně do -30 °C. Zimu v našem mírném podnebném páse proto zvládne dokonale.

3 důvody pro pěstování jalovce čínského

Jalovec čínský symbolizuje u pěstitelů velmi oblíbený kousek. Pyšní se totiž nízkými nároky na pěstování, takže si s ním poradí prakticky každý. Zároveň skvěle snáší tvarovací řez a v horkých dnech uvolňuje z jehlic vonné silice.

Přečtěte si více informací ze světa okrasných stromů na www.okrasne-stromy.cz.

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


SCONTO NÁBYTEK-70 % - VÝPRODEJ NÁBYTKU

Na Sconto.cz bězí online výprodej. Akce je časově omezena, tak neváhejte. PLATÍ DO 1.7.2021!