| |

Masivní postel s úložným prostorem jako dominanta ložnice

V žádné místnosti v domě či bytě netrávíme tolik času jako v ložnici. Spánkem strávíme až jednu třetinu života, a tak je nanejvýš důležité, abychom ji prožili co nejkvalitněji. Co je podmínkou zdravého spánku? Tak především kvalitní postel s neméně kvalitní matrací. Dále je to prostředí, které nás v ložnici obklopuje. Odborníci se shodují na tom, že by ložnice neměla být přecpaná nábytkem a elektronikou. Pro zdravé spaní je zásadní teplota v místnosti, která by ideálně neměla překročit 20 °C. Lépe se spí ve vyvětrané a příjemně prosvětlené místnosti. Chybí-li lidem dlouhodobě spánek a náležitý odpočinek, projeví se tento deficit na jejich každodenním fungování. Začnou se objevovat bolesti hlavy, poruchy soustředění, celkový pokles energie i nálady.

Proč si do ložnice pořídit postel z masivu?

Je velmi pravděpodobné, že pečlivě vyrobená postel z masivu vás přežije. Dřevo je nejen odolné, ale také příjemné na pohled i na dotyk. Čím dál více náš život ovlivňují umělé materiály, elektronika, a tak alespoň v ložnici bychom na sebe měli nechat působit přírodu. Postele z masivu perfektně drží tvar, mají vysokou nosnost a opravdu nehrozí, že by někdy vyšly z módy. Šířka masivu se pohybuje v řádu několika centimetrů. Postele se vyrábí hned z několika druhů dřeva. Cenově nejpříznivější jsou postele vyrobené z nejměkčích druhů dřeva, tedy ze smrku a borovice. Nejdražší jsou postele z jasanu, dubu a javoru. Cenově někde uprostřed jsou postele vyrobené z bukového a olšového dřeva. Čím je dřevo tvrdší, tím více je odolné proti vrypům.

Úložné prostory se nikdy neztratí

Někteří výrobci masivních postelí mají v nabídce postele s úložným prostorem. Na webu spime.cz můžete vybírat hned z několika typů postelí s úložným prostorem. Díky výklopným lamelovým roštům a pístovému mechanismu je přístup do úložného prostoru snadný a uživatelsky příjemný. Pod postelí tak můžete mít schovaný velký box, do něhož se vejde opravdu spousta věcí, které potřebujete mít po ruce jen několik dní v roce. Další možností jsou výsuvné šuplíky. Jejich velikost a umístění (v čele či z boku) můžete přizpůsobit vaším představám a prostorovým možnostem. Cena masivní postele s úložným prostorem od českého výrobce se běžně pohybuje mezi dvaceti až třiceti tisíci korun, pokud však využijete nabízené slevy, můžete uspořit až několik tisíc korun.

V Táboře vyrábějí i matrace

Více jak deset let funguje v Táboře česká firma Postelia zabývající se nejen výrobou postelí z českého a německého dřeva, ale také výrobou vlastních matrací. Matrace se mohou chlubit perfektní kvalitou, k jejich výrobě používají značkové německé pěny. Razí heslo, že nejdůležitější je funkčnost výrobku, a tak při výrobě matrací nepoužívají téměř žádné lepidlo, protože to má neblahý vliv na jejich prodyšnost. Na tvárnost matrace má pro změnu vliv počet vrstev pěny, a tak v Táboře tvoří matrace nejčastěji jen ze dvou vrstev pěny. Na první pohled mohou působit příliš jednoduše, ale jak se říká v jednoduchosti je krása, a navíc v tomto případě je velmi dobře promyšlená.

Podobné příspěvky