| |

Zelené stěny zkrášlí váš domov

Zelené stěny se stávají trendem dnešních interiérů. Pokud vám tento pojem nic neříká, pravděpodobně jej znáte pod názvem „vertikální zahrada“. Avšak věděli jste, že tyto stěny mohou být i umělé? V čem tkví jejich výhody?

1. Cena
Cena zelených stěn jsou i o polovinu menší než cena živých zahrad. Nehledě na to, že živé zahrady vyžadují daleko více údržby, která taky něco stojí.

2. Umístění
Umělé zahrady jsou báječné v tom, že je můžete umístit jak do interiéru, tak do exteriéru. Avšak při jejich výběru dejte pozor – není stěna jako stěna a každá se do venkovního prostředí nehodí.

3. Velký výběr
Při výběru zelených stěn je úžasné to, že si je můžete sami nakombinovat. Nemusíte brát ohledy na to, zda se daná kytka slučuje s kytkou jinou, můžete si vytvořit mix rostlin přesně podle vaší chuti a fantazie.

4. Neustále zelené
Když se vyrábí vertikální zahrady živé, musí se čekat, až rostlina povyroste a bude mít svůj očekávaný tvar a barvu. U těch umělých tomu všemu předejdete a zelené rostliny budete mít po celý rok.

5. Snadná údržba
Zelené stěny živé jsou na údržbu náročnější, ať už z finančního hlediska, tak z toho pracovního. Ty umělé nepotřebují žádnou péči, jedinou vaší starostí bude prach, který tu a tam z květin setřete vlhkým hadříkem.

6. Žádná voda, žádné slunce
Umělé květiny mají obrovskou výhodu, že nepotřebují zalévat, tím pádem odpadá i hnojení. Nevyžadují ani správné sluneční světlo, takže je můžete umístit do kteréhokoliv místa v domě – budou vypadat pořád stejně.

7. Vzhled
Možná si říkáte, že umělým květinám dávno odzvonilo kvůli jejich plastovému vzhledu, který nebudil dojem reálnosti. Omyl, dnešní moderní umělé květiny jsou tak reálné, že na první pohled nepoznáte vůbec rozdíl a je opravdu těžké je odlišit od těch pravých.

Podobné příspěvky