| |

Jak vyřešit odvod odpadních vod, když v místě není kanalizace?

Máte v plánu stavbu domu? Ale v lokalitě, kde ještě není kanalizace? V takovém případě je nutné přemýšlet nad tím, jak si poradit s odpadní vodou. Jistě jste slyšeli o domácích čističkách, které nejsou tím jediným, co můžete využít. Jsou i jiné možnosti. Podívejme se na ně blíže.

Jímka je stále velmi populární

Daným řešením, které se stále jeví jako hojně využívané, jsou jímky. Tedy nádrže, do kterých se bude odpadní voda jímat. Jsou označovány také jako levné žumpy. Jejich charakteristika je celkem jednoduchá. Jde o nádrže, které jsou nejčastěji vyráběné z betonu. Ty jsou nepropustné a umístěné v zemi. A právě do nich míří odpadní voda z vašeho objektu.

Zaujme snadná instalace

Lákadlem je rozhodně i samotná jednoduchost instalace, kdy se není třeba obávat jakýchkoliv složitostí. Firmy, které nabízejí třeba betonové žumpy Praha, nabídnou nejenom produkt jako takový, ale nabídnou pochopitelně i doprovodné služby. Tedy samotnou instalaci. Jak vše probíhá?

  • Základem je díra v zemi odpovídajících rozměrů
  • Do ní je žumpa umístěna a upevněna
  • Dojde k napojení odvodů odpadu z domu

Lákadlem je nízká pořizovací cena

Když se podíváme i na cenu, tak toto řešení vychází skutečně velmi dobře. Hlavně v porovnání s klasickou domácí čističkou, která je celkem drahá. Navíc zaujme i to, že u jímky nehrozí v podstatě jakékoliv poškození jak s ohledem na vadu materiálu, tak její funkčnosti. Jedná se totiž jenom o nádrž v zemi.

Nutností je jímku vyvážet

Jedinou povinností majitele je kontrolovat stav odpadních vod. Jakmile se daná žumpa začne výrazněji plnit, je třeba objednat její odvoz. Ten realizuje celá řada firem. Ty se do jímky napojí a odčerpají veškerou odpadní vodu. To je operace na jednotky, maximálně potom desítky minut.  Ta následně zůstává opět prázdná a může opět plnohodnotně sloužit jako alternativa k neexistující kanalizaci.

Podobné příspěvky