| |

7x inspirace na ložnici v provensálském stylu

Milujete klasické styly s nádechem romantiky? Potom pro vás bude provensálský styl to pravé. Podívejte se na sedm inspirací na dokonalé ložnice vytvořené v souladu s francouzským stylem bydlení.

Elegantní postel s velkým čelem

Srdcem ložnice je postel, která bývá v provence stylu opravdovou dominantou. Je jenom na vás, jestli ji ponecháte jednodušší, či doplníte o závěsy.

Tip: I postel v provensálském stylu musí být pohodlná, proto je důležité vybrat nejen kvalitní matraci, ale i rošt, na kterém bude umístěna. Zjistěte, jak vybrat rošt na postel, aby byl váš spánek pod nebesy jako v pohádce.

Rustikální nábytek

Nábytek do správné ložnice ve venkovském francouzském stylu se neobejde bez rustikální povrchové úpravy. Zdánlivé popraskaný povrch vypadá, že v sobě skrývá příběh a vypadá dobře ve všech možných barvách. Nábytek nemusí mít popraskaný lak, ale měl by mít alespoň klasicky rustikální design.

Krásné povlečení a ložní prádlo

Důležitou součástí je určitě i ložní prádlo. Nebojte se zasněných květinových vzorů. Pokud se vám podaří sladit i závěsy, výsledek bude skutečně nádherný.

Dekorací stačí méně

V jednoduchosti je krása a platí to právě i pro provensálský styl. Ložnici se snažte zbytečně nezahltit dekoracemi, ale ponechte jen ty opravdu nejnutnější. Důležitá je funkčnost snoubící se s estetickou hodnotou.

Atmosféru dotvořte osvětlením

Celý dojem místnosti dotvoříte osvětlením. Na strop se hodí větší zdobnější lustr, který může být klidně křišťálový. Své místo má určitě i lampička na stůl. Do temnějších místností se nebojte zakompovat více zdrojů světla.

Světlé odstíny barev

V provensálském stylu frčí světlé odstíny barev, jako je světle fialová, světlé odstíny zelené, okrová, světle žluté a odstíny šedé. Kombinujte podle vlastních preferencí a pracujte se hrou drobných kontrastů.

Pracujte s dispozicemi interiéru

V provensálském stylu velmi dobře fungují odhalené cihlové stěny a světlé prostory. Pokuste se naplno využít možnosti svého interiéru a vytvořte si nejlepší základ pro krásnou ložnici.

Podobné příspěvky