| |

Jak zařídit pohádkovou ložnici ve vintage stylu?

Pohádkové vybavení promění obyčejnou ložnici v místo jako vystřižené z krásného příběhu. Co všechno k tomu budete potřebovat a jak postupovat?

Dominantní postel se zdobeným čelem

Základem je nepochybně dominantní postel ideálně se zdobeným okrasným čelem. V závislosti na vašem vkusu může být i více okázalá. Chybu určitě neuděláte ani postelí s nebesy. Aby postel naplno vynikla je potřeba zaměřit se nejenom na vzhled jejího čela, ale i na to, jaké povlečení budete používat. Základem by měly být kvalitní materiály buď ve světlých pastelových barvách či s jemným vzorem. Povlečení a polštáře mohou být ozdobené i mašličkami, ale dejte si pozor, ať to nepřeženete.

Jemná originalita

Vintage styl se vyznačuje tím, že si ho každý může uzpůsobit podle své fantazie. Vytvořte si v ložnici originální kousek, který se bude skládat z věcí, které se vám líbí, a máte je rádi. Může se jednat o netradiční skříň, zdobené zrcátko, truhličku na šperky, zajímavý stojan na oblečení. Inspiraci naleznete na tematických obchodech s nábytkem a v nespočtu fotografií z časopisů o bydlení.

Krásná komoda

Do ložnice patří i úložný prostor, o který se postará například zdobená komoda. Při jejím výběru nepospíchejte a kupte si až tu opravdu jedinečnou. Vintage styl pracuje s nábytkem inspirovaným minulostí, takže se můžete poohlédnout i v bazarech a antikvariátech.

Záclony, závěsy

Správná pohádková ložnice v romantickém vintage stylu by rozhodně neměla postrádat krásné záclony na oknech spolu se závěsy v ladících barvách. Závěsy mohou tvořit dekoraci i v čele postele. Na okně zastanou okrasnou, ale i praktickou funkci v případě odstínění nežádoucího světla.

Osvětlení a dekorace

Krásná ložnice, která není vidět nám je k ničemu. Aby byl efekt dokonalý, je potřeba přemýšlet nad umístěním hlavního osvětlení a lampiček. Klasikou je křišťálový lustr, který můžete doplnit jemnou stolní lampičkou. Pro dotvoření atmosféry můžete využít nástěnná svítidla, případně svíčky nebo karafu z křišťálového skla.

Podobné příspěvky