| |

6 pravidel skandinávského stylu

Moderní, svěží a útulně hřejivý skandinávský styl je inspirací pro stále více lidí napříč nejrůznějšími státy. Už dávno nejde jenom o dominantu pro zařízení domácností ve Švédsku, Norsku nebo Dánsku. Podívejte se, jaká pravidla má skandinávský styl a pusťte se ho jeho realizace.

Prosvětlený interiér s bílou barvou

Dlouhé a temné zimní večery je potřeba prosvětlit. V téměř každém skandinávském interiéru tak převažuje bílá barva doplněná o další odstíny připomínající zasněženou krajinu.

Otevřený a vzdušný prostor

I v malém bytě můžete vytvořit dynamicky uspořádaný a vzdušný prostor. Jen je potřeba přemýšlet nad umístěním jednotlivých věcí a jejich vzájemné kombinaci. Chytře zvolené kusy nábytku pomohou ušetřit cenné místo a opticky zvětší celý byt.

Bez dřeva to nepůjde

Základním materiálem je rozhodně dřevo. Bez něj to v tomto stylu nepůjde. Dřevěný nábytek a vybavení může doplňovat také dřevěná podlaha. Moderní jsou také věšáky v podobě stromku a podobně. Můžete si zkusit vymyslet i vlastní nápad s využitím dřeva.

Volná okna

Když se zaměříte na okna u interiérů laděných do skandinávského stylu, zjistíte, že ve většině případů na nich nejsou záclony. Je to z toho důvodu, aby se dovnitř dostalo pokud možno co nejvíce světla.

Vše má svůj účel

U skandinávského stylu má všechno svůj účel. Dodržují se základní pravidla minimalismu, což je v souladu se snahou o udržení vzdušného interiéru.

Hřejivá atmosféra

Ve Skandinávii mají dlouhou a tuhou zimu, kterou si chtějí zpříjemnit hřejivě zařízeným interiérem. Proto tolik vládne dřevěný materiál a do pozadí ustupuje studené sklo a kov. Když to jenom trochu jde, ideální je krb.

Podobné příspěvky