| |

Foukané izolace jsou ideálním opravářem zničených budov a fasád

Tuhé mrazy, vysoké pokrývky sněhu i časté větrné počasí jsou mnohdy příčinou poškození fasád budov. Může se jednat o banální otvory, které se kvůli meteorologickým vlivům ve fasádě vytvořily, ovšem někdy došlo k úplnému zničení celé části venkovní omítky. Pod střechu nafoukalo, odloupla se stará izolace, vlhko vytvořilo ve zdivu mapy, případně proniklo dovnitř budovy. V těchto případech se postupuje nejprve tak, že se vysuší zdivo a následně se s použitím foukané izolace s mokrým nástřikem vytvoří rychlá oprava.

Izolujte včas, než dojde k nevratnému poškození zdiva

Nosné stěny, ale i zdánlivě neviditelné prostory v podkroví a dalších prostorách lze s použitím foukané izolace rychle a levně zaizolovat tak, že vbrzku bude zdivo sloužit jako nové. Nepodceňujte odkládaní využití foukané izolace. Pokud budete čekat na zimu, opravy se vám mnohonásobně prodraží. Využijte přicházejících slunečních dnů, teplého počasí i prodlužujících se a začněte s opravami co nejdříve.

Co se týče pracovního postupu při aplikaci foukané izolace, jde o velice jednoduchou a účinnou činnost. Foukání izolačního materiálu takzvaně odsýpá rychle od ruky. Jednoduchou přípravou a ošetřením se dané zdivo či nepřístupné prostory jako trámové stropy, podlahy, duté příčky připraví pro samotné foukání. Jak je uvedeno výše, pokud se použije mokrý nástřik s přidáním pojiva, jde izolovat i fasády domů a dalších budov, kde se následně počítá s realizací odvětrávacího fasádního systému. Nenechte svůj majetek ohrozit nepříznivými povětrnostními vlivy a prodlužte mu život na dlouhé dekády jednoduchou foukanou izolací. Povoláním odborníků, kteří mají s aplikací izolací zkušenosti, si ušetříte spoustu starostí a práce. Tím, že dodají i vlastní materiál, budete mít záruku v případě možného poškození.

Podobné příspěvky