| | |

Máte bazén? Nezapomeňte na jeho správné obložení

Pořídit si zapuštěný bazén není zase až tak nic cenově nedostupného. Firmy, které oslovíte, většinou udělají jenom onen základ. Bazén usadí a jakékoliv úpravy okolního terénu jsou na vás. Proto se podívejme na to, jak a proč realizovat obložení bazénu.

Estetika jako základ

Prvním důvodem, proč danou věc řešit, jsou rozhodně důvody estetické. Když už máte bazén, tak chcete, aby vše dobře vypadalo. A jakou dlažbu doporučit okolo bazénu? V první řadě takovou, která se vám bude líbit, která se k němu bude dokonale hodit a celkově bude zapadat také do konceptu vaší zahrady. To je prvotní kritérium výběru. Ideální je řešení, které bude kontrastovat s okolní trávou, stejně jako řešení, které bude mít spíše přírodní odstín. Nejlépe ten, který bude korespondovat s dřevinami na vaší zahradě.

Jakým materiál použít?

Důležité je při obkladu okolo bazénu myslet i na materiál, který použijete. Ten pravý může uspokojit jak vaše potřeby spojené s designem, tak i potřeby kvalitativní. Jako dobrá možnost se zde jeví populární bazénový lem z travertinu. Mluvíme zde o přírodním kameni, který je používán stále častěji. A to primárně pro svou kvalitu, kterou lze charakterizovat těmito třemi hlavními vlastnostmi:

  • Odolá vlhkosti a vodě z bazénu
  • Zvládne vysoké i nízké teploty
  • Vydrží jakékoliv povětrnostní vlivy

Důležitá je také bezpečnost

Jak v ohledu na estetiku, tak v ohledu na kvalitu, máme jasno. Nyní se podívejme i na poslední věc, kterou je bezpečnost. Je třeba počítat s tím, že po lemu bazénu se bude často chodit, a to naboso. Nic výjimečného nebude ani množství vody, které může být rizikem. Při volbě vhodného obkladu hleďte i na bezpečnost. A to v tom směru, aby byl zvolený materiál, u kterého je riziko uklouznutí sníženo na minimum. I zde doporučíme to stejné, jako výše. I při neopatrné chůzi můžete mít jistotu, že riziko uklouznutí celkem výrazně snížíte.

Podobné příspěvky