|

Luxusní cihlové obklady do interiéru i na fasádu domu

Víte, jaká je první věc, které si na budově všimnete? Je to fasáda. K tomu, abyste svůj dům proměnili v luxusní sídlo, vám tedy stačí jeden jediný krok. A tím je úprava fasády.

Jelikož se nejedná o právě levnou položku, je potřeba si tento krok dobře promyslet. Je důležité zvolit opravdu kvalitní a odolný materiál, který vydrží každodenní nápor vnějších vlivů. Tímto materiálem je bezesporu Cihlová fasáda může rozsvítit i ten nejobyčejnější dům, vdechnout mu jedinečnou atmosféru a dodat punc luxusu. 

Výhody cihlové fasády

Mezi výhody cihlových obkladů patří především originální a nadčasový vzhled, vysoká odolnost vůči vnějším vlivům, dlouhá životnost nebo minimální náklady na údržbu. Za velké plus je brán také široký výběr barev, typů a rozměrů. Cihlová fasáda má navíc téměř neomezené využití. Můžete ji použít nejen na fasádu vašeho domu, ale i v jeho interiéru, na terase nebo zahradě. 

Hlavní výhody cihlové fasády

  • Přírodní a ekologický materiál,
  • originální a nadčasový vzhled,
  • minimální náklady na údržbu – bezúdržbová fasáda,
  • vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům,
  • mimořádně dlouhá životnost,
  • široký výběr barev, typů a rozměrů.

Realizace cihlové fasády

V případě, že se rozhodnete pro cihlovou fasádu, máte dvě varianty, jak ji realizovat. První z nich, ta jednodušší a levnější, jsou obkladové pásky. Druhou varinatou, která je o něco náročnějším řešením, je fasáda z lícových cihel.

Cihlové obkladové pásky

Cihlové obkladové pásky jsou oblíbené zejména pro svou jednoduchou instalaci. Za použití správně zvoleného lepidla je nalepíte přímo na připravený povrch, například na omítku. Použít je můžete i na zateplovací systémy fasád (na polystyren nebo izolační vatu). Pásky jsou tak vhodné nejen pro novostavby, ale i starší rodinné domy. Obkladové pásky se vyrábějí řezáním z lícových cihel nebo jsou vypáleny přímo z hlíny v potřebných rozměrech. 

Velkým pozitivem obkladových pásků je jejich mimořádně vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Navíc vyžadují naprosto minimální náklady (finanční i časové) na údržbu, což významně prodlužuje životnost celé fasády. V neposlední řadě pro ně hovoří i fakt, že je pořídíte v podstatě jakékoliv barvě a za velmi sympatickou cenu. 

Obkladové pásky v interiéru

Obkladové pásky patří mezi oblíbené dekorativní prvky také v interiéru. Nejčastěji se používají pro obložení jedné stěny, čímž vznikne zajímavý prvek pro celou místnost. Nejčastěji na cihlový obklad v interiéru narazíme na chatách, za kamny nebo ve vinných sklípcích.

Lícové cihly

Cihlovou fasádu si můžete vytvořit také z lícových cihel. Jelikož se jedná o technologicky náročnější řešení, je nutné ji naplánovat již při projektování vašeho domu. Lícové cihly se vyrábějí ražením hlíny do formy, díky čemuž vznikají originální a jedinečné kusy připomínající ručně dělané cihly. V nabídce některých prodejců a výrobců najdete i lícové cihly s texturovaným povrchem, které vaší fasádě dodají mimořádný vzhled.

Lícové cihly jsou oblíbené pro svou vysokou pevnost a odolnost vůči mrazu i povětrnostním vlivům. Na domě vytváří jakýsi ochranný plášť, který stavbu dokonale chrání, ale díky přírodnímu původu zajišťuje, že může krásně dýchat. Jejich velkým pozitivem je i vysoká mrazuvzdornost a odolnost proti povětrnostním vlivům.

Podobné příspěvky