| | |

Izolace zdiva je cestou k hezčímu i zdravějšímu bydlení

Vlhké zdivo vede k degradaci vnitřních i venkovních omítek, podlah a může ve výsledku poškodit celkovou statiku domu. Izolace zdiva a odvlhčení tedy není jenom estetickou záležitostí.

Sanace vlhkého zdiva je nutná ze zdravotních i tepelně izolačních důvodů

Vlhké zdivo z důvodu chybějících, špatně provedených a zestárlých izolací je v lepším případě důvodem zatuchlého zápachu v přízemních místnostech, v tom horším plesnivých zdí i podlah. Objevit se mohou i houby. To rozhodně nevytváří zdravé místo k bydlení. V nezdravém vlhkém prostředí trpíme alergiemi, dýchacími potížemi, objevit se mohou bolesti kloubů i různá chronická onemocnění. Výskyt plísní bývá rovněž spojován s rakovinou.

Současně je neodizolované zdivo důvodem tepelných ztrát a neekonomičnosti provozu budov. Izolace zdiva dokáže předejít tepelným ztrátám a snížit náklady na vytápění.

Tip: Nezapomeňte i na prevenci proti plísni. Kromě izolace zdiva je důležité správné větrání. Kde není možné větrat okny, například v některých koupelnách, pořiďte si ventilátor do koupelny.

Jak na izolaci zdiva?

Izolace zdiva se provádí několika metodami. Ne každou lze provést u každého typu domu a jeho zdiva. Běžně se provádí narážení nerezových plechů, podřezávání zdiva diamantovým lanem nebo řetězovou pilou. Tyto metody se hodí pro zdivo s průběžnou spárou. Používaná je i chemická injektáž. Ta zejména tehdy, když průběžná spára ve zdivu chybí a jde třeba o staré kamenné domy. Speciálním typem odvlhčení je aktivní elektroosmóza.

Sanace vlhkého zdiva od profesionálů

Všechny tyto metody odvlhčení provádí firma Františka Hróza. Je vám schopna poradit vhodnou metodu odvlhčení, stejně tak jako provést měření vlhkosti zdiva, či hydroizolaci spodní stavby pomocí PVC. Firma provádí sanační práce nejen na rodinných domech, ale i na veřejných budovách škol a úřadů, stejně tak jako na komerčních budovách a provozovnách, či na historických památkách a církevních stavbách. František Hróz nabízí bohaté zkušenosti a kompletní technické vybavení pro provádění sanačních prací.

Podobné příspěvky