Jak na klidné bydlení? Zaměřte se na kvalitní izolaci | Domov21

Jak na klidné bydlení? Zaměřte se na kvalitní izolaci

Jak na klidné bydlení? Zaměřte se na kvalitní izolaci
Sdílejte článek dál...
Jak na klidné bydlení? Zaměřte se na kvalitní izolaci
5 (100%) 1 vote[s]

O izolaci se nejčastěji mluví v souvislosti s tou tepelnou, která sníží úniky tepla. Existuje ale i možnost druhá. Je spojena s hlukem a otázkou, jak vyřešit zvukovou izolaci, aby bylo zajištěno dobrého komfortu bydlení. Podívejme se společně na to, jaké možnosti v tomto směru existují.

Co vše je možné izolovat?   

Když zůstaneme právě u vašeho bytu, je možné říci, že možnosti jsou celkem tři. Obecně se doporučuje kombinovat všechny, čímž můžete eliminovat i jakékoliv budoucí problémy. Izolovat tak lze v oblasti:

  • Stropu
  • Stěn
  • Podlahy

Materiálů je několik

Důležité je vědět i to, že existují různé druhy materiálů. S jejich využitím by měl poradit odborník. A to podle dvou hledisek. První se týká toho, jak výrazný je hluk, který je nutné utlumit. Dále hraje roli i to, o jaký typ hluku se jedná. Je rozdíl v tom, zda jde o hlasitou televizi nebo hudbu, či se jedná o klapání bot na dřevěné podlaze. Jde o celkem velké rozdíly v přenosu hluku a na to je třeba reagovat použitím správného materiálu.

Do popředí se dnes dostává celá řada moderních materiálů, které kombinují jak kvalitní vlastnosti s ohledem na kvalitu izolace, tak i další pozitiva. Příkladem je akustická pěna Silent Foam, která nadchne možnostmi použití, místem použití, i celkovou jednoduchostí a také rychlostí samotné aplikace na požadované místo.

Je třeba mít jasno i o tom, jaký problém je třeba vyřešit

I to rozhoduje jak o tom, jaké místo ve vašem domě budete izolovat, tak o tom, jaký materiál použijete. Pokud slyšíte hluk od svých sousedů, je třeba izolovat tu oblast, odkud nejčastěji přichází. Nutno ale dodat, že rušivým elementem můžete být i vy sami. Potom  je zvuková izolace nezbytností k tomu, aby se i nadále udržely dobré sousedské vztahy s vámi, pokud své sousedy dlouhodobě rušíte třeba hlučnou hudbou.

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *