| | | |

Jak na klidné bydlení? Zaměřte se na kvalitní izolaci

O izolaci se nejčastěji mluví v souvislosti s tou tepelnou, která sníží úniky tepla. Existuje ale i možnost druhá. Je spojena s hlukem a otázkou, jak vyřešit zvukovou izolaci, aby bylo zajištěno dobrého komfortu bydlení. Podívejme se společně na to, jaké možnosti v tomto směru existují.

Co vše je možné izolovat?   

Když zůstaneme právě u vašeho bytu, je možné říci, že možnosti jsou celkem tři. Obecně se doporučuje kombinovat všechny, čímž můžete eliminovat i jakékoliv budoucí problémy. Izolovat tak lze v oblasti:

  • Stropu
  • Stěn
  • Podlahy

Materiálů je několik

Důležité je vědět i to, že existují různé druhy materiálů. S jejich využitím by měl poradit odborník. A to podle dvou hledisek. První se týká toho, jak výrazný je hluk, který je nutné utlumit. Dále hraje roli i to, o jaký typ hluku se jedná. Je rozdíl v tom, zda jde o hlasitou televizi nebo hudbu, či se jedná o klapání bot na dřevěné podlaze. Jde o celkem velké rozdíly v přenosu hluku a na to je třeba reagovat použitím správného materiálu.

Do popředí se dnes dostává celá řada moderních materiálů, které kombinují jak kvalitní vlastnosti s ohledem na kvalitu izolace, tak i další pozitiva. Příkladem je akustická pěna Silent Foam, která nadchne možnostmi použití, místem použití, i celkovou jednoduchostí a také rychlostí samotné aplikace na požadované místo.

Je třeba mít jasno i o tom, jaký problém je třeba vyřešit

I to rozhoduje jak o tom, jaké místo ve vašem domě budete izolovat, tak o tom, jaký materiál použijete. Pokud slyšíte hluk od svých sousedů, je třeba izolovat tu oblast, odkud nejčastěji přichází. Nutno ale dodat, že rušivým elementem můžete být i vy sami. Potom  je zvuková izolace nezbytností k tomu, aby se i nadále udržely dobré sousedské vztahy s vámi, pokud své sousedy dlouhodobě rušíte třeba hlučnou hudbou.

Podobné příspěvky