| |

TV stolky – dokonale zvýší pohodlí při sledování televize

Jenom malá hrstka domácností nevlastní žádný televizor. Pokud do této kategorie nespadáte a u vás doma televizi máte, poté se určitě neobejdete bez TV stolku, který v prvé řadě slouží jako kus nábytku, na který umístíte televizi, nicméně lze ho využít i u televize, která je připevněná na zeď. V takovém případě můžete stolek použít k odkládání věcí potřebných pro obsluhování televize (ovladače, manuály apod. ), nebo na něj můžete umístit například herní konzoli.

Nestárnoucí klasikou jsou pak dřevěné stolky, jež nabízejí nepřekonatelný přírodní design, který navíc kombinují i s dlouhou životností. Abychom byli konkrétní, tak největší množství TV stolků je vyráběno z laminovaných desek, sehnat se však nicméně dají i TV stolky z masivního dřeva. Dalšími materiály, které se se hojně používají na výrobu TV, konferenčních a odkládacích stolků, jsou pak kov a především sklo.

Skleněné stolky vypadají fantasticky, pozor však na nosnost

Zatímco kovové prvky jsou u TV stolků používány zejména pro to, aby ještě zvýšily jejich stabilitu a pevnost, tak používání skla je čistě otázkou designu, neboť stolky s prosklenou vrchní deskou vypadají opravdu skvěle. Není proto vůbec divu, že jsou mezi zákazníky tak populární, protože je to právě estetický vzhled tohoto kusu nábytku, který obvykle bývá kritériem číslo jedna při jeho výběru.

Je však potřeba si uvědomit, že design by nikdy neměl být upřednostňován na úkor praktické použitelnosti a bezpečnosti TV stolku. Při výběru stolku s prvky ze skla si tedy raději důkladně ověřte, že je bez problémů schopen unést vše, co na něj plánujete umístit. Pozitivem stolků vyráběných z kovu a skla je krom atraktivního designu i velice snadná údržba – péče o ně si totiž nežádá nic víc, než je čas od času otřít od prachu vlhkým hadříkem.

Zaměřte se i na velikost úložného prostoru, ale s mírou

Jak již bylo naznačeno, TV stolky mnohým domácnostem slouží k ukládání věcí, a to nejenom nutně těch, které mají nějakou souvislost s televizí, úložné prostory stolku totiž můžete využít k uskladnění opravdu čehokoliv. Podle svých potřeb pak vyberte velikost úložného prostoru, mějte však na paměti, že platí nepsané pravidlo, že TV stolek by neměl být dominantním kusem nábytku v obýváku. Nepořizujte si tedy zbytečně rozměrově velký stolek jenom za cenu získání více úložného prostoru – pro tento účel si raději kupte další volně stojící skřínku nebo rozkládací pohovku s úložným prostorem.

Závěrem se samozřejmě musíme ještě zmínit i o ceně TV stolků. Ta začíná už na přibližně tisíci korunách, ceny kvalitních dřevěných TV stolků s několika skřínkami se nicméně pohybují kolem 3-5 tisíc Kč.

Podobné příspěvky