| |

Chcete topit dřevem s komfortem srovnatelným s plynem? Zkuste dřevěné pelety

Topení dřevní hmotou nemusí být náročné ani nepohodlné. Stačí zvolit některý z moderních způsobů topení. Největší komfort nabízí palivo v podobě dřevěných pelet.

Co obnáší topení dřevěnými peletami?

Dřevěné pelety jsou malé válečky s délkou 3 až 40 mm. Vyrábí se z dřevní hmoty, obvykle z pilin dřeva, ale v nižší třídě mohou obsahovat i zbytky kůry. Piliny se lisují tlakem zcela bez chemických pojiv, jde tedy o naprosto zdravé a ekologické topení. Peletami samozřejmě nejde topit v klasických kamnech. Existují kamna peletová, jež jsou na topení těmito válečky dřevní hmoty přizpůsobeny svojí konstrukcí a umí s nimi naprosto dokonale pracovat.

Pelety se sypou do zásobníku, odkud jsou postupně automaticky posouvány dle potřeby do topeniště. Proces může být podle systému topení zautomatizovaný na několik hodin, dnů, ale i na celou topnou sezónu. Díky tomu lze topení peletami komfortem srovnat s topením plynem. Stále si ale máme možnost užívat krásu plamenů v topeništi.

Dřevěné pelety – topivo se superlativy

Kamna na pelety přináší výhodu komfortního poloautomatického až automatického topení, na druhou stranu je jejich nevýhodou o něco vyšší cena ve srovnání s klasickými kamny na dřevo, kde lze spalovat třeba i dřevěné brikety. Topení je však s dokonalým spalováním a s vysokou účinností. Peletová kamna nedýmí, v nejvyšší třídě A1 jsou zcela bez znečisťujících látek, s minimem popela, který je navíc možné využít jako kvalitní zahradní hnojivo. Toto hnojivo je bohaté na vápník (30 %), draslík (10 %), hořčík (5 %) a fosfor (3 %). Je ideální třeba do půdy, kde následně pěstujeme rajčata a papriky. A který Čech se zahrádkou je nepěstuje?

Kvalitní dřevěné pelety nabízí OPTIMTOP

Dřevěné pelety vhodné pro topení v kotlích a kamnech na pelety nabízí společnost OPTIMTOP. Jde o pelety v nejvyšší třídě A1 nebo A2 (pro vetší kotle). Zatím je možné pelety nakoupit s akční letní slevou. Firma pelety rozváží do 4 až 7 pracovních dnů po celé České republice s dopravou od jedné palety zdarma.

Pro ty, kteří topí pouze elektřinou, zdražení elektřiny může být velký problém. I proto je třeba zvážit možné alternativy vytápění nemovitosti.

Podobné příspěvky