|

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny

Ať už vás čeká rekonstrukce starší koupelny nebo stavíte nový dům, výběr obkladů a dlažeb vás zajisté nemine. Jak si vybrat ty správné a celou situaci s přehledem zvládnout? Podívejte se na několik rad, které vám s výběrem obkladů a dlažeb pomohou.

Ujasněte si své možnosti

Úplně první věc, co musíte udělat, ještě před tím, než se pustíte do výběru ideálních kousků, je stanovení finančního rozpočtu. Tento krok je velice důležitý, protože jinak byste mohli zbytečně ztratit spoustu času tím, že budete pátrat po internetu a malovat si v hlavě vize, jež následně nebudete z důvodu nedostatku peněžních prostředků moci uskutečnit.

Na předchozí bod přímo navazují rozměry koupelny. Potřebujete přesně vědět velikost plochy, na níž budou obklady a dlažba umístěny. I když může být vaše koupelna velmi prostorná a celý proces obkládání bude působit dojmem, že za něj utratíte snad veškeré vaše úspory, obklady nemusí být nutně po celé ploše stěn. Jestliže si určíte a vyměříte přesná místa na stěnách a podlaze, kam obklad a dlažbu umístíte, tak ve výsledku zjistíte, že realita, co se ceny týče, není tak drastická, jako se jevilo na první pohled.

Nechejte se inspirovat

Že nemáte v hlavě vůbec žádnou představu, jak by měla vaše koupelna snů a její obklady a dlažby vypadat? Neděste se, to absolutně ničemu nevadí. Zasedněte ke svému počítači a začněte hledat na internetu. Na různých webových stránkách naleznete nekonečně mnoho fotografií, s jejichž pomocí se vám bude snáze rozhodovat. Zjistíte tak, co se vám líbí, a jaké obklady a dlažby by ve vaší koupelně rozhodně neměly chybět.

Inspirujte se přímo i u nás a najděte si svůj vlastní styl vaší nové koupelny.

Nejste-li fanouškem internetu, nic vám nebrání navštívit Baumax kamenné prodejny s koupelnovým sortimentem a zboží si přímo na místě prohlídnout.

Pamatujte však na životnost koupelny! Rekonstrukce a nalepení nových obkladů/dlažeb není něco, co by jste chtěli měnit pravidelně každý rok. Uvědomte si, že minimálně deset let, ovšem klidně i o dost déle, bude vzhled místnosti vypadat až na obměnu drobných dekorací stejně. Nenechte se unést vlnou nějakého neobvyklého aktuálního trendu, protože za několik měsíců se vám už rozhodně nemusí tolik zamlouvat. Investujte své peníze s rozumem a vsaďte na nadčasový design, který vás jen tak rychle neomrzí.

Naši prodavači jsou odborníci a rádi vám poradí s výběrem.

Vaši koupelnu si můžete v 3D navrhnout online na našich webových stránkách z pohodlí vašeho domova, nebo přímo na naší prodejně to pro vás rád udělá náš odborný personál.

Jak správně vybrat velikost

Trh je v současnosti přesycen zbožím všech rozměrů, barevných provedení i tvarů. Člověk má standardně k dispozici miniaturní obklady – mozaiky, dále obklady 20 x 25 cm, 20 x 40 cm, 30 x 60 cm, 60 × 60 cm i velikány pyšnící se velikostí okolo jednoho metru čtverečního. U dlažeb začínají rozměry na velikostech 30 x 30 cm, 40 x 40 cm, 30 x 60 cm až po velké rozměry typu 60 x 60 cm, 80 x 80 cm a větší. Mezi nejčastěji používané kusy patří rozhodně obklady o velikosti 20 × 40 cm a dlažby 30 x 30 cm a 40 x 40 cm, jež se dají najít ve většině českých koupelen. Jedná se o jakousi léty prověřenou standardní velikost, která je mezi spotřebiteli velice oblíbená a také cenově dostupná pro většinu zákazníků.

Jestliže patříte spíše mezi ty jedince, kteří jdou raději proti proudu a „oblíbená velikost obkladů a dlažeb“ rozhodně není něco, po čem byste toužili, nevadí. Fantazii se meze nekladou. Jednotlivé rozměry se mezi sebou dají snadno kombinovat, a tím pádem lze dosáhnout originálního výsledku. Důležité je, aby se zachoval celkový dojem nadčasovosti.

Zbavte se nerovného povrchu

Než dojde k samotnému lepení obkladů na stěnu a dlažby na podlahu, povrch musí být dokonale zbaven všech nerovností. Jestliže se jedná i o váš případ, nezapomeňte počítat s dalšími výdaji, co budete nuceni zaplatit. Nejedná se o žádnou astronomickou částku, ačkoliv rozdíl při opravdu hodně křivých zdech a u nerovné podlahy ve své peněžence pocítíte.

Nejen obklady do koupelny a dlažby, ale taktéž mnoho dalších produktů, které využijete při renovaci svého domova, naleznete v prodejnách společnosti Baumax. Obklady s příjemnými vzory i miniaturní mozaiky, moderní i klasické dlažby, vše najdete v Baumaxu za příznivé ceny v té nejvyšší kvalitě. Velkou výhodou je jistě také fakt, že síť kamenných prodejen Baumax se nachází po celé České republice, a navíc lze zboží objednat i přes e-shop.

Podobné příspěvky