| | | |

Vintage styl bydlení má něco pro každého

Vintage styl bydlení v sobě ukrývá starší retro prvky, které kombinuje s moderním designem. Jaká bude konkrétní kombinace, záleží na vašem vkusu a možnostech interiéru. Velkou výhodou tohoto stylu jsou téměř neomezené možnosti. Stačí si vybrat oblíbené období a rozmyslet si, co od interiéru očekáváte.

Vyberte si období, které se vám nejvíce líbí

Pro milovníky jasně vyhraněných designových stylů je téměř nezbytné zvolit si konkrétní období, do kterého budou ladit prvky v interiéru. V takovém případě se jedná spíše o retro styl se zaměřením na danou dobu.

Zapojte svoji vlastní originalitu

Do základních prvků nechte vstoupit trochu vlastní inspirace a doporučené celky doplňte o věci, po kterých toužíte. Může se jednat například o velké nástěnné hodiny, dekorativní prvky, netradiční osvětlení a podobně. Cílem je vytvořit personalizovaný interiér, ve kterém se budete cítit dobře.

Jemné detaily

Pro kompletní celek nesmíte zapomenout na důležité detaily. Dekorace pro umístění na poličky, obrazy, vhodná volba textilu. To všechno jsou body výrazně ovlivňující celkový vzhled interiéru. Při přemýšlení, co by se vám ještě mohlo hodit, sledujte i funkční využití dané věci.

Propojení s moderními prvky

Část nábytku by měla vypadat v lehce zastaralém stylu. Inspirujte se nábytkem ze starých bytů babiček. Například do kuchyně či na poličku se skvěle hodí porcelán. V rámci propojení s moderními prvky je dobré udržet jakousi rovnováhu. Krásnou a starobyle vypadající retro věc vyvažte moderním a funkčním prvkem. Kombinace může na první pohled vypadat nesourodě, ale ve skutečnosti se v ní ukrývá jasné poselství a originální podpis tvůrce místnosti.

Podobné příspěvky