|

Zařizujeme obývací pokoj ve skandinávském stylu

Jednoduše vypadající a velmi útulně působící skandinávský styl se stává hitem. Není se vůbec čemu divit. Když pomineme vliv skandinávských značek nábytku, má to svůj důvod hlavně v líbivém provedení se zachováním dostatečného prostoru a lehkém spojení s přírodou. Jestli si i vy chcete zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu, bude se vám hodit následujících pár tipů.

Přírodní prvky

Skandinávský styl vyniká svoji jednoduchostí a jakýmsi minimalismem. Žádné zbytečné dekorace, ale vše by mělo mít svůj účel. Hlavní prvky jsou tvořené z přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen a sklo. Zároveň se však nejedná vyloženě o vesnický či eko styl, ale přirozeně obsahuje moderní prvky. Pracuje s tkaninami a látkami s pruhovaným vzorem. Obývací pokoj v zimě prohřeje krb a v létě by na stole neměla chybět kytice lučního kvítí.

Světlý prostor

Pro zařízení skandinávského obývacího pokoje se výborně hodí světlé místnosti. Světlý nábytek a stěny dokážou prosvětlit i méně vhodné prostory. Hodně se pracuje s různými zdroji osvětlení (například známé značky Emos), které pomáhají vytvořit útulnou a příjemnou atmosféru.

Správná sedací souprava

Dominantu obývacího pokoje tvoří pořádná sedací souprava ve skandinávském stylu. Oblíbené jsou odstíny šedé, ke kterým se dají doplnit dekorativní polštářky, vlněné přehozy a pruhované tkaniny. Pohovku je dobré doplnit jednoduchými křesly a hodí se i konferenční stolek ideálně ve světlé barvě či dřevěném dekoru.

S dekoracemi to nepřehánějte

V tomto stylu hraje roli jednoduchost. Každá dekorace by měla mít svůj funkční účel, nebo by pro vás měla být jinak důležitá. Při zachování co nejmenšího počtu nepotřebných věcí bude celek působit útulně a uklizeně.

Podobné příspěvky